Tuloksia 2020-21

Viikkoturnaukset 2021/2 (ilmoittaudu klo 17 mennessä – alku 17-18) 4 parasta saa pisteet 4-3-2-1 (+osanottopiste)

25.8. 9-pallo 1.Antti 2.MarkoP 3. Teemu 4.Toni AR

1.9. 10-pallo 1.Antti 2.Pasi M 3.ToniAR 4.Pekka 5.Teemu 6.Pekka H 7.MarkoP 8.Elbe

8.9. 9-pallo 1. Antti 2.Kosa 3. Pasi 4.Roni 5.Toni 6.Pekka

15.9. streitti 1.Antti 2.MarkoP 3.Kosa 4.Jukka 5.Pasi 6.Pekka 7.EeroT 8.Roni 9.Eero O

22.9. 9-pallo 1. Antti 2.Kosa 3.Teemu 4.Pekka 5.Elbe 6.Roni 7.MarkoP 8.Toni

29.9. 8-pallo 1. Julius 2.JukkaH Marco 4.Antti 5.MarkoP 6.Kosa 7.Aksu 8.Pekka 9.Jyri 10.Toni 11.Pasi

6.10. 9-pallo 1.Antti 2.MarkoP 3.Teemu 4.Kosa 5.Pasi 6.Roni 7.Aksu 8.Toni

13.10. 10-pallo 1.Markop 2.Roni 3.Kosa 4.Pasi 5.ToniAR 6.Antti 7.ToniK 8.Niko

20.10.   9-pallo klo 17 …3 voittoon!

————  muut turnaukset kesän jälkeen’  ——————————–

24.7. 8-pallo lomaturnaus  1.Petteri Koivunen  2.Kimi Mäkelä 3.Marko Petäys 4.Marko Hietakangas 5.Kosa Koskela 6.Antti Niskanen 7.Pege Rintala 8.Kanu Haanpää 9.Aksu 10.JukkaO 11.Toni AR

21.8. 9-pallo  1.Teemu 2.Aksu 3.MarkoP  4.ToniK  5.JukkaO 6.ToniAR  6.Kanu

1.Liiga? 4.9. 8-pallo  Kauhajoki Wanha Mestari  1.Antti 2.MarkoH 3.Pete 4.Aksu 5. Lasse 6.Kari 7. Mikko 8.Jari

snooker turnaus 11.9. 15pun. 1.Kai  2.JukkaO 3.Toni

9-pallo la 11.9. 1.Aksu 2.Antti 3.Teemu 4.Toni 5.JukkaO

MTG prelikka 18.9. TOP 8 1.Marco 2.OM 3.MarkoP 4.Toni 5.Eero o 6.Eero 7.Antti 8.Mika

la 6.11. klo 14 Snooker 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Viikkokisa 1/ 2021 (n.15 kpl) ke  6.1. klo 15  8-pallo  1.Antti  2.MarkoP  3.JukkaO  4,ToniAR  5.Aksu 6.Pege  ke 13.1. klo 17.30  9-pallo   1.Antti  2.Teemu  3.Aksu  4.Jasu  5.ToniAR   ke 20.1. 17.30 10-pallo 1.Antti  2.JukkaO  3.MarkoP 4.Aksu  5.Jimi  6.ToniK   ke 10.2.   9-pallo  1.MarkoP  2.ToniAR  3.Kosa  4.JukkaO  5.Aksu   6.Antti 7.Teemu  ke 17.2. 17.30  8-pallo (poistoin) 1.Antti 2.MarkoP 3.Aksu 4.Pege 5.Toni ke 24.2. 9-pallo 1.Antti 2.Kosa 3.MarkoP 4.Aksu 5.Pekka 6.Teemu 7.Toni  ke 3.3. 10-pallo  1.Antti 2.Aksu 3.Jukka 4.MarkoP 5.Kosa 6.Teemu 7.Ville   ke 10.3. 9-pallo 1.Aksu 2. Teemu 3.Kosa 4.Antti 5. ToniK 6.Toni 7.MarkoP  ke 17.3. 10-pallo 1.MarkoP 2.Jasu 3.Kosa 4.Toni 5.Aksu 6.Jukka 7.Antti 8.  to 1.4. 8-pallo 1.Antti 2.MikaS 3.Pege 4.JukkaO 5.Aksu 6.Teemu 7.Kanu 8.Toni 9.MarkoP 9.Jasu 9.PekkaL  ke 7.4. 9-pallo 1.Aksu 2,MarkoP 3.Antti 4.Pekka 5.Toni 5.Teemu 14.4. Streitti 1,Antti 2.KOsa 3.MarkoP 4.Jasu 5.pekka 6.Toni 21.4.9-pallo 1.Kanu 2.Kosa 3.Antti 4.Markop 5.Teemu 6.Pekka 7.Bianca 8.JukkaO 9.Toni  28.4. 8-pallo 1.Antti  2.MarkoP 3.Aksu 4.Pekka 5.Toni  6.Bianca  5.5. 9-pallo 1.Antti 2.JukkaO 3.MarkoP 4.ToniAR 5.Pekka 6.Kosa 7.Teemu 8.Kanu ,     

Pisteet:  1.Antti 34p  2.Markop 30p.  3.Aksu 23p. 4.Kosa 17p  5.Jukka0 16p  5.ToniAR 16p 7.Teemu 14p  8.Pekka 9p.  9.Jasu 8p 10.Kanu 6p 11.Pege 5p. 12.MikaS 3p. 13.Bianca 2p 14.Toni K 2p 15.Ville 1p 16,Jimi 1p.

15 kisaa; joista Antti mukana kaikissa ja voitti 10. MarkoP ja Aksu voittivat 2 kisaa ja Kanu yhden. Kakkossijoja MarkoP:llä 4 ja kolme on Kosallakin. Kaksi on Teemulla ja Jukalla. Yksi Mikalla,ToniAr ,Aksulla ja Jasulla.

12.5. LT  TOP 4  1.Antti 2.Teemu 3.Kosa 4.MarkoP 

Viikkokisat jatkuu  ke 25.8. klo 17.

SM-PELIMIES 2021 Q1  Top 10 yht.pisteet  1.Antti  2.Toni  3.MarkoP  4.JukkaK  5.JuhaS  6.GamuN  7.JussiK 8.Bianca 9.JoonasK 10. Kalle  Lajit:24.4. shakki 1.Antti* Bilis 1,Markop *texas hold’em 1.Toni * YGO 1.JukkaK


la 16.1. SNOOKER 10p. 1.Jori 2.Jussi 3.Jukkao 4.Kosa 5.Miika 6.MarkoP

la 23.1. klo 14  10-pallo  1.Antti 2,Aksu 3.JukkaO  4.ToniK 5.markoP 6.Kosa’

su 24.1. klo 11 Snooker 6 pun  (SQC ja Keidas) top 8
1. J.Ranta-Maunus
2. T.Sirniö
3. M.Rinta-talo
4. S.Ilomäki
5. j.Koivuniemi
6. M.Asunmaa
7. T.Åkerman
8. Ahmed
snooker 13.2, klo 14 Shoot out
1.Jussi 2.Pege 3.Jukka 4.Aksu 5,Teemu 6.Toni snooker 27.2.

pe 5.2. Markon 30v turnee  1.MarkoP  2.ToniAr  3.Teemu  4.Aksu 5.Antti 6.Jere 7.Jasu 8.Aku

la 13.2. 9-pallo  1.Antti 2.Aksu 3.Pege 4.Teemu 5.Toni 6. K

27.2.-28.2.  Snooker 10p.

la 6.3. 8-pallo  1.Antti 2.MarkoP 3.Kosa 4.Aksu 5.Toni 6.Jukka

27.2. 9-pallo 1.Aksu 2.MarkoP 3.Teemu 4.Marco 5.Joeel 6.Toni 7.Jere 7.Ville

la 13.3.   8-pallo 1.Antti 2.Kosa 3.Aksu 4.MarkoP

27.3. Snooker shoot out  1.Miika 2.MarkoP 3.Jussi 4.Jukka 5.Tapio 6.Toni

10.4. 9-pallo  1.antti 2-Kosa 3.MarkoP 4.Aksu 5.MarkoH 6.Jukka 7.Kanu 8.Toni 8.Tommi.

1.5.  Snooker 6pun. 1.Pekka H 2.JukkaO 3.Pege 4.Kanu 5.MarkoP 6.Toni

1.5. 8-pallo 1.Antti 2.JukkaO 3.Aksu 4.PekkaH 5.Pege 6.Toni 6.Kanu

8.5. Snooker 1.JoriK 2.JukkaRM 3.Miika Asunmaa 4.Viktor Koskinen

24.7. 8-pallo lomaturnaus  1.Petteri Koivunen  2.Kimi Mäkelä 3.Marko Petäys 4.Marko Hietakangas 5.Kosa Koskela 6.Antti Niskanen 7.Pege Rintala 8.Kanu Haanpää 9.Aksu 10.JukkaO 11.Toni AR

————————————————————

seur, snooker turnaus 11.9. klo  12  15pun.

—————————————————————

Pool kesäcup  2021 ; 22.5./29.5./12.6./31.7.   

22.5. 8-pallo 1.Antti 2.Pege 3.Kosa 4.MarkoP  5.Kanu 6.MikaS 7.JukkaO 8.Toni 

29.5.  9-pallo 1.Antti 2.Pege 3.Aksu 4.JukkaO 5.Toni 6.Kosa 7.Kanu

12.6. 10-pallo 1. Antti 2.MarkoP 3.Teemu 4.JukkaO 5.Aksu 6.Kanu 7.Toni 8.Pege

31.7. klo 13 10-pallo 1. Antti 2.Mika H 3.Aksu 4.JukkaO 5.ToniAR 6.MarkoP’

31.7. CupFinal 8-pallo 1.MikaH 2.Antti 3.Aksu 4.JukkaO 5.Pege 6. Kanu 7.ToniAR 8.Teemu


—————————————————————————————————–

Viikkokisa 2020 syys joka ke  (kaikki pääsevät mukaan-vaikka kerrankin)

ke 2.9. 9-pallo   1.Antti  2.Kanu  3.Jukka0  4.MikaS  5.ToniAR  6.Jasu  7.Teemu  8.MarkoP

ke 9.9. 10-pallo 1.JukkaO  2.Antti  3.Jasu  4.Kanu  5.Aksu  6.ToniX

16.9. Pyramidi  (Amerikanka)  1.Antti  2.Marco  3.Jukkao  4.MarkoP   5.Aksu  6.Kai  7.Teemu

ke  30.9. 9-pallo  1.Jukka0  2.Kosa  3.MarkoP  4.Antti  5.Aksu  6.Pekka      7.Tx  8.Toni 9.Teemu 10. Kanu

ke 7.10. 10-pallo   1.Antti  2.JukkaO  3.Kanu  4.Teemu  5.Hannu  6.Aksu 7.Markop  8.Toni

ke 14.10. 9-p  1.Antti 2.Jukkao 3.Aksu 4.Pekka 5.Markop 6.Hannu 7.Jasu

ke 21.10.  8-p 1.Antti 2.MarkoP 3.Jukka 4.Pekka 5.Jasu 6.Teemu 7.Aksu

ke 28.10. 9-pallo 1.Markop  2.Pekka  3.Antti  4.Teemu  5.Aksu  6.Toni

ke  4.11. 10-p  1.JukkaO 2.Anntti 3.MarkoP 4.ToniAR 5.Aksu 6.Teemu

ke  11.11. 9-p  1.Jukka  2.Antti  3.ToniAR  4.Teemu  5.Aksu

ke 18.11. 10p  1.Antti  2.Jukka 3.Aksu  4.MarkoP  5.ToniAR  6.Teemu

ke 25.11.  9-pallo. 1.MarkoP  2.Kosa  3.Antti  4.Roni  5.JukkaO  6.Jasu  7.Teemu 8.Toni

ke 2.12. 8-pallo  1.Antti  2.Jukka  3.Tuomo  4.MarkoP  5.Roni  6.Ville

ke 9.12. 9-pallo  1.Antti 2.MarkoP 3.Aksu 4.Hannu

….

19.12. klo 14 Loppuskaba  viikkoturnaus* +Pikkujoulutarjoilua  🙂  Potissa kertynyttä  0/0.5/1€/osanotto  ( +potti 40€ loppuskabaan 1-3 sij.) Kaikille annetaan Keidas-kalenteri 2021.

1.MarkoP  2.JukkaO  3. Aksu.  4.Teemu  5.Elias  6.Pekka  7.Jasu  8.ToniAR

2021 kisat alkaa ke 6.1. klo 15 (on pyhä) 

—————————————————————————————–

su 13.9. SNOOKER 6 pun.  Keidas-Calaxie-SQC  4/22 1.Jukka Rinta-Maunus  2.Miika Asunmaa 3.Petro Åkerman  4.Sami Ilomäki

la 3.10. Snooker täydellä pakalla 1.MikaRT 2.Jori k 3.Jukka O 4.MarkoP

17.10. 8-pallo top 6 1.Antti 2.MarkoH 3.Tommi 4.Aksu 5.Jukka 6.Markop

su 25.10. Snooker 6 punaisella  Keidas-SQC-kerho  top 8/21              1.Ranta-Maunus Jukka 2.Hautamäki Tuomas  3-4 Ahmed  & Sirniö Tuomo   5-8.Keskimäki Jari  Sohrab Siddiqi -Lamberg Raine -Asunmaa Miika

la 7.11. Snooker täys pakka 1.Jukka RM 2.Mika H LO 2-1 3.Toni P 4.Kai P 5.MarkoP 6.Jussi Y 7.JukkaO 8.HannuH 9.AnttiN 10.ToniAR

la 14.11. Texas hold’em  1.Aksu 2.Tuomo 3.Antti 4.Hannu 5.Markop

la 14.11.  9-pallo turnaus  1.Juho RM  2.Antti N  3.TuomoE  4.RamiM  5.Aksu 6.JukkaRM  7.JukkaO  8.MarkoP

la 21.11.Kauhajoki open 10-pallo TOP4   1.LasseK  2.Antti  3.Aksu  4.PeteL

la 5.12. SNOOKER : 1.Jussi Y  2.Jori K  3.Aksu  4.MarkoP  5.Toni A  6.JukkaO . 10-pallo:  1.JukkaO  2.Antti 3.Pege 4.Aksu  5.Toni  6.Hannu .                Tupla: 1+.Jukka 7p  1.Aksu 7p.  3.Toni10p.

20.12. klo 11 Snooker Keidas/SQC  1.Jari Ke 2.JoriKo 3.MiikaAs 3.

25.12.Pyhäturnee 10-pallo  LO Jukka -Antti 3-4  3.Markop   4.Kosa  5.Aksu 6.Marco  7.Pege  8.Teemu

16.1. klo 12 Snooker 10p.


—————————————————————————————————————-

Pohjanmaa biljardiliiga 2019-20

24.8. Keidas, Seinäjoki

1.MarkoP  2. Tommi L  3.MarkoH  4.Pege  5.Aksu  6.JukkaO  7.Kanu  8. Ville

7.9. klo 14 Wanha Mestari, Kauhajoki

1.Antti N  2.Pete L  3. Henry A  4.Pege R  5.Janne L  6.Rami M  7.Aksu K 8.Teemu L  9.Lasse L  10.Jari J  11. Kari RL  12. MarkoP

28.9. klo 14 Pub Moose, Kurikka

1,Tomi I  2.Pube M 3.Hannu M 4.Joni 5.Annika 6.JarmoV 7.Antti N 8.Niko K 9.Antti V 10. Jussi L 11.Jussi V

12.10. klo 16  Keidas, seinäjoki  (8-pallo)

1.Antti N 2.Tommi L 3.MarkoP 4.Marko H 5.Aksu 6.Pege 7.Kanu 8.Jukka O

26.10. klo 15 Wanha Mestari. Seinäjoki 

1. Antti N  2.Aksu 3.MarkoP  4.Kanu 5. Tomi K  6.JukkaO 

 9.11. klo 16   10-pallo Keidas

1.Jari K  2.Veli-Matti K 3.Antti N 4. Kosa K 5.JukkaO 6.Pege R 7.Pube M 8.MarkoP 9. Aksu K 10.Hannu M 11.Kanu H 12.Andree S

23.11.klo 14 Wanha Mestari, Kauhajoki

1.Henkka 2.Pete 3.Janne 4.Jussi 5.Aksu 6.Lasse 7.Antti

7.12. klo 14 Pub Moose ,Kurikka

1.Antti 2.Elina K 3.Aksu 4.Jari 5.Pasi 6.Kaappoo 7.Saku 8.Jarmo

Kevätkierros   28.12. Keitaalla klo 14  8-pallo

1. Miika 2.Antti 3. JariK 4. Veli-Matti  5. Jukka0 6.Pege 7. Kosa  8.MarkoH 9.Aksu  10.MarkoP  11. Kanu  12.Elias

25.1.klo 14 Wanha Mestari Kauhajoki

1.Antti 2.Pete 3.Aksu 4.Jussi 5.Sami 6.Pege 7.Eetu 8.Ibis

8.2.klo 15 Keidas 10-pallo

1.Antti 2.Pege 3.Kai O 4.MarkoP 5.Aksu 6.Kanu 7.JukkaO 8.Toni AR 9.Teemu

22.2. klo 15 Ratamestari, Kurikka

1.Antti 2.Pube  3.Hannu 4.Aksu 5.MikaL 6.Jari J

7.3. klo 16 Wanha  Mestari Seinäjoki 

1.Aksu 2.Antti 3.Pege 4.Kanu 5.MarkoP 6.Marko H

21.3. klo 14 Wanha Mestari Kauhajoki 8-pallo

1.Antti 2. Jussi 3.Aksu 4.Noora

4.4. klo 15 Bar Perätupa, Peräseinäjoki ja Keidas ei pelata nyt

Lopputurnaus 23.5. klo 14…. 12 väh. 3 turnausta pelannutta mukana (4 seur. varalla)

—————————————————————————

*Pohjanmaa open* SNOOKER 

Top 6 saa vain pisteitä 10-8-6-4-2-2 (kokeilujuttu)

snooker 1/4  5.10. 

1. Miika 2.Jori  3.MarkoP  4.Kanu   5.Pasi P  6.JukkaO

 Snooker 2/4  16.11. 

1.Jari K 2,Tonip 3.PasiP 4.MikaRT 5.Kai  6.Miika

su 19.1. klo 12 Keitaalla ja Galaxie ja SQC  …  , snooker 3/4

1.Mika RT 2.Hollanti Jukka 3.Tuomo Sirniö 4.Jukka Ranta-Maunus 5.Jari Keskimäki 6.Tomi Immonen 7.Vesa Hirvelä 8.Hollanti Marko 9.Petro Åkerman 10.Topi Markkila  muut mukana; Mauri Pyhälahti, Severi Riihimäki, Ahmed Jasim, Jukka Ojala, Jori Koivuniemi, Miika Asunmaa, Miika Nikunen, Ahmed Jasim, Andre Stenfors, Tarmo Åkerman, Juho Hautala, Sohrab Siddigi,

Snooker 4/4  la 29.2. klo 12 Keitaalla

1.Mika 2.Miika 3.PasiI 4.Jussi Y 5.JukkaO 6.Karri 7.Jori 8.Kanu

Lopputilanne  4/4 ;  1. MikaRT 24    2. Miika A 20   3. JariK 12   4. ToniP 8      5. Jori K 8   6. PasiP 8  7. Jukka H   8. Tuomo S 6   9. MarkoP 6   10. Pasi I 6   10. Jukka RM 4   11. Jussi Y  4   12. Kai P  2   13. Karri LH  2    14. Kanu H 2   15. JukkaO  4  16. Tomi I 2

5.4.LT*

—————————————————————————————-

Viikkoturnaus 2020 kevät  

Voittaja  =os.ottajamäärä /kakkonen om.-1 jne… lopputurnaus toukokuussa; voittaja valitsee-sitten kakkonen jne…

to 9.1. klo 17.30  9-pallo  

1.Antti 2.Elias 3.Aksu 4.MarkoP 5.Sami 6.ToniAR

to 23.1. klo 17.30. 9-pallo

1.JukkaO 2.Antti 3.MarkoP 4.Kanu 5.Aksu 6.Kai O

to 6.2. klo 17.30 9-pallo

1.Aksu 2.Kanu 3.Jukka 4. Elias

ke 19.2. klo 17.30 10-pallo

1.Antti 2,Elias 3.Kosa 4.Kai o

ke 26.2. klo 17,30 9-pallo

1.MarkoH  2.Kanu 3.Antti 4.Tomi 5.Aksu 6.Elias 7.Toni 8.MarkoP

ke 4.3. klo 17.30 9-pallo

1.Antti 2.Kai O 3.MarkoP 4.Tomi 5.MikaS 6.Aksu

ke 11.3. klo 17.30 10-pallo

1.MikaS 2.Aksu 2.Antti 4.MarkoH 5.KaiO

ke 18.3. klo 17.30  9-pallo

1.MarkoP 2.Teemu 3.JukkaO 4.Kanu 5.MikaS 6.Aksu

ke 25.3.klo 17.30  8-pallo

1.Antti 2.Kai 3.Aksu 4.Teemu 5.MarkoP 6.Toni

ke 1.4. klo 17.30  9-pallo 

1.JukkaO 1.Aksu 3.Antti 4.Kai 5.Kanu 6.Toni

Lopputilanne 7/10

1.Antti 37 2.Aksu 28 3.MarkoP 20 4.JukkaO 18 5.Kanu 18 6.Kai 17

7.Elias 12 8.MarkoH 11 9.Mika S 9 10.Teemu 8 11.Tomi 8 12.ToniA 5

13.Kosa 4  14.Sami 2

Viikkoturnaukset alkaa taas 2.9. klo 17.30  9-pallolla !

——————————————————————————————

Muita turnauksia 2020

Snooker 1.2. Täydellä pakalla

1.Jori  2.Pege  3.Miika  4.MarkoP  5.Kanu  6.JukkaO  7.AkuJ  8.Elias

sooker 15.3. 6-pun (Galaxie/Keidas/SQC) top 4

1.Jori koivuniemi 2.Onni Kandolin 3.Anttu Hurnanen 4.Jukka Holanti

*snooker LT* su 5.4. klo 12 täydellä pakalla top 6

1.Miika 2.Jori 3. Jussi 4.Karri 5.markoP 6.Kanu

Pitkäperjantai 9-pallo Top 6

1.MarkoP 2.JukkaO 3.Pege 4.Kanu 5.Marco 5.Aksu

snooker la  25.4. klo 13  top 4

1.MarkoP 2.Miika 3.Jussi 4. Pege

Vapun 9-pallo top 4

1.JukkaO 2.Aksu 3.Kanu 4.Pege

Korttimessu snooker 6.6.

1.Miika 2.JukkaO 3.Kanu 4.MarkoP 5.Pasi

13.6. seinäjoki open top 8

1,Antti Niskanen Lapua

2.Rabiah Elmar Tampere

3.Teemu Leikas Joensuu

4.Markku Kärkkäinen Outokumpu

5. Kanu Haanpää sjoki

6. Jan Launo  Tampere

7. Marko Petäys sjoki

8.Jukka Ojala sjoki

25.7. EP Keidas 10-pallo  top 6     Loppuottelu Kosa-JukkaO 5-4  3.MarkoP   4. MarkoH  5.Tommi  6.Kanu

16.8. Snooker top 4   1. Jori  2.MikaH  3.Miika  4.Pege.


———————————————————————————–

————————————————————————————

Viikkoturnaus syksy 2019  

22.8. 9-pallo

1.Aksu 2.MarkoP 3.Marco 4.Tommi 5.Pekka 6.MikaT

29.8. 10-pallo

1.JukkaO 2.Aksu 3.Kanu 4.MarkoP 5.Pege 6.Joona

5.9. 9-pallo 

1.Pekka 2.Kanu  3.JukkaO 4.Tommi 5.Roni

12.9. 10-pallo

1.JukkaO 2.Kanu 3.Pekka 4.Teemu

26.9. 8-pallo klo 17.30

1.Jukka 2.Kanu  3.Aksu 4.Teemu

3.10, 9-pallo klo 17.30

1.Antti 2.MarkoP 3.Aksu 4.Kanu 5.Tommi 6.Roni 7.JukkaO

10.10. 8-pallo klo 17.30

1.Antti  2.Aksu 3. JukkaO 4.Kanu 5.Teemu 6.Pekka

17.10. 9-pallo klo 17.30

1.Antti 2.Aksu 3.Teemu 4.JukkaO 5.Rami 6.Kanu

24.10. Streitti klo 17.30

1.Antti  2.JukkaO  3.Aksu  4.Kanu  5.Teemu

31.10.9-pallo

1.JukkaO 2.Tommi 3.Aksu 4.Kanu 5.Antti

7.11. 10-pallo

1.Antti 2.Aksu 3.Jukkao 4.Teemu 5.Eero 6.Pekka 7.Kanu

14.11. 9-pallo

1.Antti  2.Teemu 3.Tommi 4.Kanu 5.Jukka  6.Eero

21.11.  Chigaco

1.Antti 2.Pege 3.Aksu 4.Teemu

28.11. 9-pallo

1.Aksu 2.Antti 3.Kanu 4.Eero 5.JukkaO

5.12. Killer 8

1.Antti 2.MarkoP 3.Roni 4.Kanu 5.Aksu 6.JukkaO

12.12. 9-pallo

1.Antti 2.Kanu 3.JukkaO 4.Marco 5.Aksu 6. MarkoP 7.Toni AR

Lasketaan 12 (16) parhaan sijoituksen yhteistulos;  voitosta saa 5 pistettä,  2s sijasta  4 pistettä, 3s. 3 pistettä, 4:s 2 pistettä, muut sijoitukset yksi piste.   4 parasta pääsee suoraan 8; n joukkoon. Muut karsivat 4;stä paikasta aluksi klo 15 ja sitten pudotuspelinä loppuun saakka.Pisteiden 1 valitsee ensin jne. Potti jaetaan kolmen kesken, Kerääntynyt 0.50e-1e/pelaaja ja lopputurnaus potti; osanotto  vain 5€/pelaaja (osa potista).

21.12. klo 15 lopputurnaus (aluksi karsinta-haetaan 4 parasta ) lopputilanne  pisteet/monessako mukana

Antti 50/11- Aksu 44/12- JukkaO 40/14- Kanu 35/14 – Teemu 17/8- Tommi 12/5 – Pekka 11/5- Markop 16/5- Pege 5/2- Marco 5/2- Roni 5/3 –    Eero 4/3-  1/1 Joona-Rami-MikaT-Toni AR

Mukana pikkujoulussa; 1.Antti  2.Pege  3.Aksu  4.Markop  5.JukkaO   6.Kanu  7.Teemu  8.Elias 9.Eero  10.Tomi, Marco, Rami, Toni, Jere, MikaS, Mika, Sari, Aleksi, TeemuR

TAMMIKUUSSA ALOITETAAN UUSI VIIKKOTURNAUS (to 9.1. klo 17.30.) Otetaan pienet tasoitukset mukaan ja pelataan pääsääntöisesti 3:n voittoon,  Osanotto 8€, Keitaan jäsenet 7€. kahdelle potti, 4€/pelaaja. kaikista nyt 1€/pelaaja kevään loppuskabaan. päätetään 9.1. OK

————————————————————————————————


Muita tuloksia 2019

10-Snooker turnaus 15.9.

1.Mika RT   2,Jori K  3,Jarmo J  4.Miika  A   5.-8.  Kanu, JukkaO, Kai P, Pasi I    9-11. Andre’, MarkoP, Sami I

10-snooker su 20.10. klo 12

1.MikaRT 2.Pasi I 3.Miika 4.Jori 5.Antti 6.JukkaO

Snooker 30.11.klo 12

1.Miika 2.Pasi 3.Jori 4.Kanu 5.MarkoP 6.JukkaO 7.Ari E

Su 10-snooker 16.12. klo 12

1.Mika RT 2.Jukka0 3.Sami I 4.MarkoP 5.Pasi I 6. Kanu

seuraava snooker 1.2. klo 12

JouluTexas 25.12.  1.Tomi 2.Marco 3.MarkoP 4.Aksu