Tuloksia 22-23

 

Herran vuosi 2023 

TAMMIKUU
pe   6.1. 8-pallo  1.Antti 2. Aksu 3.Taako 4.Jarmo 5.Toni 6.JukkaO 7.Elbe
la  14.1. klo 12 Kurikka snooker 1.JukkaO 2.Keijo 3.Taako 4.Kari 5.Toni 6.Jari
la  21.1. klo 17 9-pallo  1.Aksu 1.Antti 3.JukkaO 4.Kosa 5.Toni 6.Pege
la  28.1. klo 10 Snooker Seinäjoki open Galaxie/Keidas
1.Miika 2.Mika 3.Tuomo 3.Kai 5.Jussi 6.Karri 7.Antti 8.Pasi 9.JukkaO
pe 28.1. 8-pallo 1.Pasi 2.Pege 3.Faija 4.MikaS 5.Pasi 6.Antti
HELMIKUU
la   11.2.  Snooker shoot out  1.Miika 2.Mika 3.JarmoJ 4.Karri 5.Tarmo 6.Jarmo 7.JukkaO 8.Pasi
la   18.2. klo 12 Boccia open 1.Petri 2.Junnu 3.Aksu 3.Toni 5.Keijo 6.ToniK
ke  22.2. klo 18 9-pallo Kurikka 1.Keijo 2.Aksu 3.Heidi 3.Jari 5.Serena
la   25.2. klo 16 8-pallo 1.Antti 2.Pasi 3.Kosa 4. MikkoS  5,JukkaO 6.Aksu 7.Mikki 8.ToniK
MAALISKUU
la  4.3. klo 16 Streitti 1.Antti 2.Aksu 3.Kosa 4.JukkaO 5.Pege 6.Toni 7.Virpi
la 18.3. klo 11 snooker 1.Miika (LO 2-1)2.Julius 3.Jussi 4.Jukka H 5.Karri 6.JukkaO 7.Jarmo 8.Tarmo
la 18.3. klo 16 10-pallo 1.Antti 2.Veli-Matti 3.Aksu 4. JukkaO 5.Pasi 6.Keijo 7.Toni
la 25..3 klo 15 9-pallo Kurikka 1.Aksu 2.Toni 3.Jari 4.Keijo 5.Jaro 6.Richard
HUHTIKUU
la  1.4. klo 15 BOCCIA 1.Petri 2.Toni 3.Aksu 4.ToniK 4.Sari 6.Jere
la  1.4. klo 17 9-pallo 1.Antti 2.Toni 3.Teemu 4.Petri 5.Kosa 6.Jere 7.Timo 8.Juho
pe 7.4. klo 13 9-pallo Kurikka open Makasiini ja Keidas
 
Snookerliiga 2023
 
Kuvassa voi olla kalenteri
 
 
 

1/2023  viikkokisat Seinäjoki  17.30. (ilmoittaudu jo klo 17-kiits)

ke 11.1. 9-pallo  1.Antti 2.Teemu 3.Aksu 4.Toni 5.Pasi 6.Pege 

ke 18.1. 10-pallo 1. JukkaO 2.Teemu 3.MarkoH 4.Toni

ke 22.2. 8-pallo 1.Teemu 2.Pasi 3.Toni 4.ToniK

ke  1.3. 9-pallo 1. Teemu 2,Antti 3.Aksu 4.Toni 5.Jarmo

ke 8.3. 8-pallo 1.Kosa 2.Teemu 3.Toni 4.Jarmo 5.Tonik

ke 15.3. 9-pallo 1.Toni 2.Pasi 3.Teemu 4.ToniK

ke 29.3. streitti 1. JukkaO 2.Jarmo 3.Toni 3.Aksu

ke  5.4. 9-pallo

ke 12.4. 

 

—————————————————————————-

2022 vkokisat Seinäjoella ke klo 17.30.(ilmoittaudu  viim. 17.15-kiits)

Biliksen viikkokisat 2022/syys…
   7.9.   9-pallo 1.Antti 2.Marko H 3.Mika s 4.Teemu 5.MikaO 6.Toni
 14.9.   8-pallo 1.Kosa 2.Antti 3.Teemu 4.pasi 5.Toni
 21.9.  10-pallo 1.Antti 2.MarkoH 3.Teemu 4.Toni
 28.9.   9-pallo 1.JukkaH 2.Antti 3.MarkoH 4.Teemu 5.Pasi
 5.10.   8-pallo 1,Antti 2.MarkoH 3.JukkaH 4.Pasi 5.Teemu 6.Kosa
12.10.  9-pallo 1.Antti 2.Marko H 3.Toni 4.Pasi
19.10. 10-pallo 1.MarkoH 2.Teemu 3.Pege 4.Antti 5.Pasi 6.Toni 
26.10.  9-pallo  1.MarkoH 2.Antti 3.Toni 3.Aksu
  2.11.  Streitti  1.Antti 2.Petri 3.JukkaO 4.Pasi
9.11.    9-pallo 1.Antti 2.JukkaH 3.Pasi 4.Teemu 5.Toni
16.11.   8-pallo 1.Antti 2.MarkoH 3.Teemu 4.Pasi 5.Kosa 6.Toni
23.11.  9-pallo 1.Antti 2.Teemu 3.Kosa 4.Pasi 5.Toni
30.11. 10-pallo 1.Antti 2. Teemu 3.Toni 4.Aksu 5.JukkaH
 7.12.  9-pallo 1. Marko H 2.Teemu 3.Jukka 4.Toni
Loppupisteet top 4 suoraan 8;n joukkoon: 1. Antti 2. MarkoH 3.Teemu 4.Toni 5.JukkaH 6.Pasi 7.Kosa 8.Aksu 9.Petri 10.Pege 10.JukkaO 10.MikaS 13.MikaO
17.12. LOPPUTURNEE 9-pallo 1.Antti 2.Teemu 3.Pege 4.Pasi 5.JUnnu 6.Kosa 7.Toni 8.MarkoH´’
9.Aksu 10.Jukkao 11.Sale 12.Petri’
 
 
Muita kisoja:
SYYSKUU
la    3.9. klo 12 Snooker Kurikka 1.Keijo 2.Leif K 3.Mauri 4.Tarmo 5.Jonttu
la    3.9. klo 17 9-pallo Kurikka 1.Kari 2.Mauri 3.Keijo 4.Martti 5.Leif M 6.Jonttu 7.Mirko
la  10.9. 9-pallo top 4  1.Aksu 2.Antti 3.Veli-Matti 4.Toni
la  10.9. snooker  top 4  1,Antti 2,Karri 3.Toni 4.JukkaO
LA 17.9. 8-PALLO 1.Antti 2.Kosa 3.Virpi 4.Aksu 5.JukkaO 6.Toni
la  24.9. 10-pallo Kurikka 1.Antti 2.JukkaO 3.Toni 4.Kari 5.Aksu 6.Jari 7.Salla
LOKAKUU
su  2.10. snooker 1.Miika  2.Kai 3.Karri 4.Jussi 5.Taako 6.Mauri 7.Jarmo 8.Keijo 9.JukkaO
la   8.10. klo 12 SM- PELIMIESKISA 1. Petri 35 pist. 2. Antti 31 pist. 3. JukkaH 18 pist. 4. Juhani 5.Toni
6. Pasi 7. Jake 8. Sale Lajivoitot : LiveAmmunta ja Boccia Petri  , Shakki,10-pallo ja speed pool Antti 
la  15.10.  snooker Kurikka top 4  1. Antti 2.Leif 3. Mauri 4. Taako 
la  15.10.  9-pallo Kurikka top 4  1. Antti 2.Pege 3.Manu  4..Keijo
la  22.10  10-pallo 1.Antti 2.Pasi 3.Aksu 4.Pege
la  29.10. klo 14  8-pallo Kurikka 1.Antti 2.Leif M 3.Veli.Matti 4.Mauri 5.Keijo 6.JariJ 7.JukkaO 8.Toni
MARRASKUU
la   5.11. Boccia 1. Toni  2.Aksu 3.Petri 3.Junnu 5. Kim 6.Sale 7.Jake 8.Juhani
la   5.11. 9-pallo 1.Antti 2.Pege 3.Virpi 4.Junnu 5.Petri 6.Junnu 7.Toni 8.Sale 9.Jake 10.Kim
pe 11.11. 9pallo 1.Antti 2.Aksu 3.Manu 4.Veera 5.Aatu 6.Mika 7.Mirko 8.Jasperi 9.Jari
su 13.11. Snooker Seinäjoki 1.JukkaO 2.Taako 3.Jussi 4.Pasi 5.Toni 6.Jarmo
la  19.11. 10-pallo 1.Kosa 2.Antti 3.Aksu 4.JukkaO 5.Toni 6.Pege
ke  30.11. Boccia 1.Aksu 2. Daniel 3.Toni 4.Samuli
JOULUKUU
ti   6.12. Snooker Seinäjoki 1.Jussi 2.Miika 3.Jori 4.JukkaO 5.Toni 6.Jarmo 7.Pasi
la 10.12. Kurikan 9-pallo 1.Toni 2.Aksu 3.Aatu 4.Joona 5.Mira 6.Jari 7.Veera 8.Jutta’ 9.Mirko 10. ‘Jasperi
ke 14.12.  Boccia 1.Aksu 1. Daniel 3.Hannes 4.Toni 5. Samuel 6.Juhani
la 17.12.  BOCCIA OPEN 1.Junnu 2-Petri 3.Aksu 3.Sale 5.Elbe 6.Juhani 6.Toni
la 17.12. Texas hold-em  1.Aksu 2. Juho 3.Junnu 4.Pege 5. Pasi 6.Sale
su  25.12. klo 17 8-pallo 1.Antti 2.Marco 3.Jarmo 4.Jere 5.Aksu 6.Toni 7.Taako 8.JukkaO
—————————————————————-
———————————————————–

2022 KISAT tammikuu-elokuu

ke 5.1. 9-pallo 1.Tuomo S 2.Antti LO 6-5 3.JukkaO 4.Aksu 5.Pasi 6.Juha 7.Jake 8.Toni 9.Junnu

ke 12.1. 8-pallo 1. Antti 2.Kosa LO 2-0 3.Aksu 4.Pasi 5.Toni

ke 19.1.  9-pallo 1.Antti 2.Kanu LO 2-1 3.JukkaO 4.Toni 5.Pasi

ke 26.1. streitti 1. Tuomo LO 25-8 2.Antti 3.Kanu 4.Pasi 5.Toni 6.JukkaO

ke 2.2. 9-pallo  1. Jukka0  2.Antti 3,Kosa 4. Teemu 5.Kanu 6.Pasi 7.Toni

ke 9.2. 10-pallo 1.Antti 2.Pasi 3.Aksu 4.Kosa 5.Petri 6.Toni

ke 16.2. 9-pallo 1. Petri 2.Pasi 3.Aksu 4. Kanu 5.Jukka0 6.Toni 7.Antti 😉

ke  2.3. 9-pallo 1. Teemu 2.Antti 3.Kosa 4. Toni 5.Pasi  6.Petri

ke 9.3. 8-pallo  1. Antti 2.Kosa 3-Pasi 4.Toni

ke 16.3. 9-pallo  1.Petri 2.Pasi 3.Antti 4. Toni 5.Lasse

ke 30.3. 9-pallo 1.Kosa 2. Antti 3.Teemu 4.Pasi 5.JukkaO 6.Kanu 7.Eero 8. Toni

ke 6.4. 8-pallo   1.JukkaO 2.Antti 3.Teemu 4.Kosa 5.Toni 6.Kanu 7.Pasi

ke 13.4. 9-pallo  1.Antti 2.JukkaO 3.Toni 4.Kanu 5.teemu 6.Eeero 7.Pasi

ke 11.5. 9-pallo  1.Antti 1.Aksu 3.Jukka= 4.Pai 5.Kanu 6.Toni

la 14.5. 8-pallo klo 15, vkokisojen Lopputurnaus 4/9; 1.Antti 2.JukkaO 3.Kosa 4.Pasi

15 Viikokisan yhteispisteet (4 parasta valitsee pudotupelivastuksen muista): osanottomäärä/pisteet

**1.Antti 13/54 2.Pasi  14/29 3.JukkaO 9/26 4.Kosa 7/23  5.Toni 14/22  6.Aksu 5/16  7.Teemu 5/14  8.Kanu 7/14  9.Petri 10.Tuomo 11.Eero ** 12… muut 1 turnaus max….  ** LT osanotto 5e **, muut 10€

—————————————–

TAMMIKUU

Snooker 8.1.(15 pun-2w) 1.Kai 2.Jori 3.JukkaH 4.Jukka RM 5.JukkaO 6.Miika 7.JuliusH 8.Toni 9.Jussi 10. Kosa

la 15.1. 9-pallo 1.Antti 2.Kanu 3.Aksu 4.Teemu 5.JukkaO 6.Toni 7.Juho A 8.Virpi

la 22.1.  10-p.  1. Antti 2.Pege LO 3-2 3.Veli-Matti 4.Kosa 5.Aksu 6.Toni

la 29.1. 8-pallo  klo 17  1.Antti 2.Petri 3.Aksu 4.Pege 5.Kosa 6.Toni 7.Hannu 8.Juhani

la 29.1. Darts klo 19  1. Valtteri 2.Elbe 3.Aksu 4.Juhani 5.Pege 6.Antti 7.Eetu 8. Hannu

TUPLA 1. AKsu 14p. 1.Antti 14p. 3.Valtteri 11p. 3.Pege 11p.

HELMIKUU

Snooker shootout 5.2.  1. Mika  2.Antti 3.Julius 4.Miika 5.JukkaH 6.Tuomo 7.JukkaO 8.Pasi

la 5.2. 8-pallo 1.Antti 2.Jukka H 3.Aksu  4.Julius 5.Kanu 6.kosa 7.JukkaO 8.Virpi 9.Pasi 10. Elbe 11.Toni

la 12.2. MtG prelikka top 4  1. Jere 2.Jasu 3.OM 4.Toni

la 19.2. 9-pallo  1.Veli-Matti 2.Antti 3.Aksu 4.Teemu 5.Toni 6.Kosa 7.Pege 8.Pekka

ke 23.2. BOCCIA   1.Pasi 9-4 2.Juhani 8-6  3.Aksu 6-8  4.Toni 4-9

26.2. 8-pallo poistoin 1.Antti 2.JukkaO 3.Kosa 4.Aksu 5.Pasi 6.Kanu 7.Elbe 8.Virpi

MAALISKUU

ke 2.3.   BOCCIA  1.Aksu  11-1 2.Pasi 6-7 3.Juhani 6-7 4.Toni 2-10

5.3. 8-pallo  1.Antti 2.JukkaO 3.Kosa 4.Aksu 5.Kanu 6.Pege 7.Toni 8.Virpi

ke 9.3. klo 15 BOCCIA  1. Toni 10-7 2.Raimo 10-8 3.Aksu 9-9 4.Pasi 8-9 5.Juhani 6-12

su 13.3. klo 12  SNOOKER  1. Jori  2.Miika 3.JukkaO 4.Jussi 5.Kosa 6.Pasi

ke 16.3. klo 15.30 BOCCIA  1.Aksu 12-5 2.Pasi 11-6 3.Juhani 8-9 4.Lasse 6-10 5.Toni 3-14

la 19.3. klo 16 9-pallo 1.Antti 2.Toni 3.Kanu  4.JukkaO 5.HannuLR 6.Aksu

la 26.3. TUPLA 9-pallo ja texas hold’em  1.Juhani 2.Aksu 2.Antti 4.Jake 5.Toni 6.Sale

ke 30.3. klo15.30. Boccia 1.Pasi 2.Juhani 3.Toni 4.Eero

HUHTIKUU

la 2.4. klo 14 Kurikka open 6/12 1.Anttu 2.Janne 3.JukkaO 4. Antti 5.Toni 6.Aatu

la 9.4. 8-pallo 1.Antti 2.Pege 3,JukkaO 4.Kanu 5.Aksu 6.Teemu 7.Toni 8.Virpi

pe 15.4. klo 14 Boccia 1.RitvaP 2.Jussi P 3.Pasi 4.Aksu 5.Eero 6.Toni 7.Juhani

pe 15.4  9-pallo 6/11 1.Pege 2.Antti 3.JukkaO 4.Eero 5.Kosa 6.Kanu 

ke 27.4. BOCCIA pariturnaus 1. aksu/toni 2.pasi/Juhani 3.Kanu/Jukka

la 30.4.  SNOOKER  1.JukkaH 2.Jussi 3.Karri 4.JukkaO 5.Toni 6.Tuomo 7.Julius

la 30.4. 10-pallo  1.Tuomo  2.JukkaH  3.Pege  4.Antti  4.Aksu 6.Julius 7.Toni

TOUKOKUU

ke 4.5. Boccia 1.Eero 2.Juhani 3.Aksu 4.Pasi 5.Toni

la  7.5.  8-pallo 1.Antti 2.Kosa 3.JukkaO 4.Kanu 5.Pege 6.Pasi 7.Toni 8.Aksu

ke 11.5. BOCCIA 1.Aksu 2.Eero 3.Pasi 4.Juhani 5.Toni

ke 18.5. Boccia  1.Eero 2.Aksu 3.Juhani 4.Kanu 5.Toni

la 28.5.  9-pallo Kurikan Keidas 1.Alex Sotnikoff (FRA/SF) 2.Antti 3.Aksu 4.Keijo M  5.Jukka  6.Teemu     7.Jari J 8.Pasi

KESÄKUU

la 11.6. 8-pallo  1.Antti 2.Kosa 3.Pege 4.Teemu 5.JukkaO 6.Toni 7.Kanu 8.Aksu
 
pe 24.6. Boccia(ulko)  1.;Toni  2.Aksu  2.Juhani  4.Pege  5.Pasi  6.Virpi  7.Antti 8.Kanu
pe 24.6.  9-Pallo 1.Antti 2.Kanu 3.Aksu 4. Virpi 5.Pasi 6.Pege 7.Kosa 8.Toni
tupla 1.aksu 5p. 2. Antti 8p. 3.Toni 9p. 4.Kanu 10p.4.Virpi 10p. 4.Pege 10p. 4.Pasi 10p. 
 
HEINÄKUU
 
pe  1.7. 8-pallo Kurikka 1.Antti 2.Jari SS 3. KOsa 4.Jari J 5.Kari 6.Aatu 7.Mirka 8.Toni
la 16.7.  Snooker kurikka open 1.jurvax 2. Jurvao 3.Pasi  4.Kari
la  23.7. 10-pallo seinäjoki 1.Antti  2.JukkaO  3.JereH  4.Pege  5.Pasi  6.Jere  7.Toni
 
ELOKUU
 
su 21.8. snooker seinäjoki 1.Mika R 2.Jussi 3.Jukka 4.Miika 5.Toni 6.Pasi
la 27.8. 9-pallo 1.Antti 2.Teemu 3.Aksu 3.Pege 5.Aatu 6.Mira 7.TeemuH 8.Jasperi 9.Toni 10.Mirko