Tuloksia 2019-20

Pohjanmaa biljardiliiga 2019-20

24.8. Keidas, Seinäjoki

1.MarkoP  2. Tommi L  3.MarkoH  4.Pege  5.Aksu  6.JukkaO  7.Kanu  8. Ville

7.9. klo 14 Wanha Mestari, Kauhajoki

1.Antti N  2.Pete L  3. Henry A  4.Pege R  5.Janne L  6.Rami M  7.Aksu K 8.Teemu L  9.Lasse L  10.Jari J  11. Kari RL  12. MarkoP

28.9. klo 14 Pub Moose, Kurikka

1,Tomi I  2.Pube M 3.Hannu M 4.Joni 5.Annika 6.JarmoV 7.Antti N 8.Niko K 9.Antti V 10. Jussi L 11.Jussi V

12.10. klo 16  Keidas, seinäjoki  (8-pallo)

1.Antti N 2.Tommi L 3.MarkoP 4.Marko H 5.Aksu 6.Pege 7.Kanu 8.Jukka O

26.10. klo 15 Wanha Mestari. Seinäjoki 

1. Antti N  2.Aksu 3.MarkoP  4.Kanu 5. Tomi K  6.JukkaO 

 9.11. klo 16   10-pallo Keidas

1.Jari K  2.Veli-Matti K 3.Antti N 4. Kosa K 5.JukkaO 6.Pege R 7.Pube M 8.MarkoP 9. Aksu K 10.Hannu M 11.Kanu H 12.Andree S

23.11.klo 14 Wanha Mestari, Kauhajoki

1.Henkka 2.Pete 3.Janne 4.Jussi 5.Aksu 6.Lasse 7.Antti

7.12. klo 14 Pub Moose ,Kurikka

1.Antti 2.Elina K 3.Aksu 4.Jari 5.Pasi 6.Kaappoo 7.Saku 8.Jarmo

Kevätkierros   28.12. Keitaalla klo 14  8-pallo

1. Miika 2.Antti 3. JariK 4. Veli-Matti  5. Jukka0 6.Pege 7. Kosa  8.MarkoH 9.Aksu  10.MarkoP  11. Kanu  12.Elias

25.1.klo 14 Wanha Mestari Kauhajoki

1.Antti 2.Pete 3.Aksu 4.Jussi 5.Sami 6.Pege 7.Eetu 8.Ibis

8.2.klo 15 Keidas 10-pallo

1.Antti 2.Pege 3.Kai O 4.MarkoP 5.Aksu 6.Kanu 7.JukkaO 8.Toni AR 9.Teemu

22.2. klo 15 Ratamestari, Kurikka

1.Antti 2.Pube  3.Hannu 4.Aksu 5.MikaL 6.Jari J

7.3. klo 16 Wanha  Mestari Seinäjoki 

1.Aksu 2.Antti 3.Pege 4.Kanu 5.MarkoP 6.Marko H

21.3. klo 14 Wanha Mestari Kauhajoki 8-pallo

1.Antti 2. Jussi 3.Aksu 4.Noora

4.4. klo 15 Bar Perätupa, Peräseinäjoki ja Keidas ei pelata nyt

Lopputurnaus 23.5. klo 14…. 12 väh. 3 turnausta pelannutta mukana (4 seur. varalla)

—————————————————————————

‘Pohjanmaa open SNOOKER 

Top 6 saa vain pisteitä 10-8-6-4-2-2

snooker 1/4  5.10. 

1. Miika 2.Jori  3.MarkoP  4.Kanu   5.Pasi P  6.JukkaO

 Snooker 2/4  16.11. 

1.Jari K 2,Tonip 3.PasiP 4.MikaRT 5.Kai  6.Miika

su 19.1. klo 12 Keitaalla ja Galaxie ja SQC  …  , snooker 3/4

1.Mika RT 2.Hollanti Jukka 3.Tuomo Sirniö 4.Jukka Ranta-Maunus 5.Jari Keskimäki 6.Tomi Immonen 7.Vesa Hirvelä 8.Hollanti Marko 9.Petro Åkerman 10.Topi Markkila  muut mukana; Mauri Pyhälahti, Severi Riihimäki, Ahmed Jasim, Jukka Ojala, Jori Koivuniemi, Miika Asunmaa, Miika Nikunen, Ahmed Jasim, Andre Stenfors, Tarmo Åkerman, Juho Hautala, Sohrab Siddigi,

Snooker 4/4  la 29.2. klo 12 Keitaalla

1.Mika 2.Miika 3.PasiI 4.Jussi Y 5.JukkaO 6.Karri 7.Jori 8.Kanu

Lopputilanne  4/4 ;  1. MikaRT 24    2. Miika A 20   3. JariK 12   4. ToniP 8      5. Jori K 8   6. PasiP 8  7. Jukka H   8. Tuomo S 6   9. MarkoP 6   10. Pasi I 6   10. Jukka RM 4   11. Jussi Y  4   12. Kai P  2   13. Karri LH  2    14. Kanu H 2   15. JukkaO  4  16. Tomi I 2

25.4. LT 40e pottiin

—————————————————————————————-

Viikkoturnaus 2020 kevät  

Voittaja  =os.ottajamäärä /kakkonen om.-1 jne… lopputurnaus toukokuussa; voittaja valitsee-sitten kakkonen jne…

to 9.1. klo 17.30  9-pallo  

1.Antti 2.Elias 3.Aksu 4.MarkoP 5.Sami 6.ToniAR

to 23.1. klo 17.30. 9-pallo

1.JukkaO 2.Antti 3.MarkoP 4.Kanu 5.Aksu 6.Kai O

to 6.2. klo 17.30 9-pallo

1.Aksu 2.Kanu 3.Jukka 4. Elias

ke 19.2. klo 17.30 10-pallo

1.Antti 2,Elias 3.Kosa 4.Kai o

ke 26.2. klo 17,30 9-pallo

1.MarkoH  2.Kanu 3.Antti 4.Tomi 5.Aksu 6.Elias 7.Toni 8.MarkoP

ke 4.3. klo 17.30 9-pallo

1.Antti 2.Kai O 3.MarkoP 4.Tomi 5.MikaS 6.Aksu

ke 11.3. klo 17.30 10-pallo

1.MikaS 2.Aksu 2.Antti 4.MarkoH 5.KaiO

ke 18.3. klo 17.30  9-pallo

1.MarkoP 2.Teemu 3.JukkaO 4.Kanu 5.MikaS 6.Aksu

ke 25.3.klo 17.30  8-pallo

1.Antti 2.Kai 3.Aksu 4.Teemu 5.MarkoP 6.Toni

ke 1.4. klo 17.30  9-pallo 

1.JukkaO 1.Aksu 3.Antti 4.Kai 5.Kanu 6.Toni

Lopputilanne 7/10

1.Antti 37 2.Aksu 28 3.MarkoP 20 4.JukkaO 18 5.Kanu 18 6.Kai 17

7.Elias 12 8.MarkoH 11 9.Mika S 9 10.Teemu 8 11.Tomi 8 12.ToniA 5

13.Kosa 4 14.Sami 2

——————————————————————————————

Muita turnauksia 2020

Snooker 1.2. Täydellä pakalla

1.Jori  2.Pege  3.Miika  4.MarkoP  5.Kanu  6.JukkaO  7.AkuJ  8.Elias

sooker 15.3. 6-pun (Galaxie/Keidas/SQC) top 4

1.Jori koivuniemi 2.Onni Kandolin 3.Anttu Hurnanen 4.Jukka Holanti

snooker su 5.4. klo 12 täydellä pakalla top 6

1.Miika 2.Jori 3. Jussi 4.Karri 5.markoP 6.Kanu

Pitkäperjantai 9-pallo Top 6

1.MarkoP 2.JukkaO 3.Pege 4.Kanu 5.Marco 5.Aksu

snooker la  25.4. klo 13  top 4

1.MarkoP 2.Miika 3.Jussi 4. Pege

Vapun 9-pallo top 4

1.JukkaO 2.Aksu 3.Kanu 4.Pege

Korttimessu snooker 6.6.

1.Miika 2.JukkaO 3.Kanu 4.MarkoP 5.Pasi

13.6. seinäjoki open top 8

1,Antti Niskanen Lapua

2.Rabiah Elmar Tampere

3.Teemu Leikas Outokumpu

4.Markku Kärkkäinen Outokumpu

5. Kanu Haanpää sjoki

6. Jan Launo  Tampere

7. Marko Petäys sjoki

8.Jukka Ojala sjoki

25.7. EP Keidas 10-pallo  top 6                                                                    Loppuottelu Kosa-JukkaO 5-4   3.MarkoP   4. MarkoH  5.Tommi  6.Kanu


———————————————————————————–

————————————————————————————

Viikkoturnaus syksy 2019  

22.8. 9-pallo

1.Aksu 2.MarkoP 3.Marco 4.Tommi 5.Pekka 6.MikaT

29.8. 10-pallo

1.JukkaO 2.Aksu 3.Kanu 4.MarkoP 5.Pege 6.Joona

5.9. 9-pallo 

1.Pekka 2.Kanu  3.JukkaO 4.Tommi 5.Roni

12.9. 10-pallo

1.JukkaO 2.Kanu 3.Pekka 4.Teemu

26.9. 8-pallo klo 17.30

1.Jukka 2.Kanu  3.Aksu 4.Teemu

3.10, 9-pallo klo 17.30

1.Antti 2.MarkoP 3.Aksu 4.Kanu 5.Tommi 6.Roni 7.JukkaO

10.10. 8-pallo klo 17.30

1.Antti  2.Aksu 3. JukkaO 4.Kanu 5.Teemu 6.Pekka

17.10. 9-pallo klo 17.30

1.Antti 2.Aksu 3.Teemu 4.JukkaO 5.Rami 6.Kanu

24.10. Streitti klo 17.30

1.Antti  2.JukkaO  3.Aksu  4.Kanu  5.Teemu

31.10.9-pallo

1.JukkaO 2.Tommi 3.Aksu 4.Kanu 5.Antti

7.11. 10-pallo

1.Antti 2.Aksu 3.Jukkao 4.Teemu 5.Eero 6.Pekka 7.Kanu

14.11. 9-pallo

1.Antti  2.Teemu 3.Tommi 4.Kanu 5.Jukka  6.Eero

21.11.  Chigaco

1.Antti 2.Pege 3.Aksu 4.Teemu

28.11. 9-pallo

1.Aksu 2.Antti 3.Kanu 4.Eero 5.JukkaO

5.12. Killer 8

1.Antti 2.MarkoP 3.Roni 4.Kanu 5.Aksu 6.JukkaO

12.12. 9-pallo

1.Antti 2.Kanu 3.JukkaO 4.Marco 5.Aksu 6. MarkoP 7.Toni AR

Lasketaan 12 (16) parhaan sijoituksen yhteistulos;  voitosta saa 5 pistettä,  2s sijasta  4 pistettä, 3s. 3 pistettä, 4:s 2 pistettä, muut sijoitukset yksi piste.   4 parasta pääsee suoraan 8; n joukkoon. Muut karsivat 4;stä paikasta aluksi klo 15 ja sitten pudotuspelinä loppuun saakka.Pisteiden 1 valitsee ensin jne. Potti jaetaan kolmen kesken, Kerääntynyt 0.50e-1e/pelaaja ja lopputurnaus potti; osanotto  vain 5€/pelaaja (osa potista).

21.12. klo 15 lopputurnaus (aluksi karsinta-haetaan 4 parasta ) lopputilanne  pisteet/monessako mukana

Antti 50/11- Aksu 44/12- JukkaO 40/14- Kanu 35/14 – Teemu 17/8- Tommi 12/5 – Pekka 11/5- Markop 16/5- Pege 5/2- Marco 5/2- Roni 5/3 –    Eero 4/3-  1/1 Joona-Rami-MikaT-Toni AR

Mukana pikkujoulussa; 1.Antti  2.Pege  3.Aksu  4.Markop  5.JukkaO   6.Kanu  7.Teemu  8.Elias 9.Eero  10.Tomi, Marco, Rami, Toni, Jere, MikaS, Mika, Sari, Aleksi, TeemuR

TAMMIKUUSSA ALOITETAAN UUSI VIIKKOTURNAUS (to 9.1. klo 17.30.) Otetaan pienet tasoitukset mukaan ja pelataan pääsääntöisesti 3:n voittoon,  Osanotto 8€, Keitaan jäsenet 7€. kahdelle potti, 4€/pelaaja. kaikista nyt 1€/pelaaja kevään loppuskabaan. päätetään 9.1. OK

————————————————————————————————


Muita tuloksia 2019

10-Snooker turnaus 15.9.

1.Mika RT   2,Jori K  3,Jarmo J  4.Miika  A   5.-8.  Kanu, JukkaO, Kai P, Pasi I    9-11. Andre’, MarkoP, Sami I

10-snooker su 20.10. klo 12

1.MikaRT 2.Pasi I 3.Miika 4.Jori 5.Antti 6.JukkaO

Snooker 30.11.klo 12

1.Miika 2.Pasi 3.Jori 4.Kanu 5.MarkoP 6.JukkaO 7.Ari E

Su 10-snooker 16.12. klo 12

1.Mika RT 2.Jukka0 3.Sami I 4.MarkoP 5.Pasi I 6. Kanu

seuraava snooker 1.2. klo 12

JouluTexas 25.12.  1.Tomi 2.Marco 3.MarkoP 4.Aksu