Tuloksia -2019

Pohjanmaa liiga 2019-20

24.8. Keidas,Seinäjoki

1.MarkoP  2. Tommi L  3.MarkoH  4.Pege  5.Aksu  6.JukkaO  7.Kanu  8. Ville

7.9. klo 14 Wanha Mestari, Kauhajoki

1.Antti N  2.Pete L  3. Henry A  4.Pege R  5.Janne L  6.Rami M  7.Aksu K 8.Teemu L  9.Lasse L  10.Jari J  11. Kari RL  12. MarkoP

28.9. klo 14 Pub Moose, Kurikka

1,Tomi I  2.Pube M 3.Hannu M 4.Joni 5.Annika 6.JarmoV 7.Antti N 8.Niko K 9.Antti V 10. Jussi L 11.Jussi V

12.10. klo 16  Keidas, seinäjoki  (8-pallo)

1.Antti N 2.Tommi L 3.MarkoP 4.Marko H 5.Aksu 6.Pege 7.Kanu 8.Jukka O

26.10. klo 15 Wanha Mestari. Seinäjoki

—————————————————————————————-

Viikkoturnaus syksy 2019

22.8. 9-pallo

1.Aksu 2.MarkoP 3.Marco 4.Tommi 5.Pekka 6.MikaT

29.8. 10-pallo

1.JukkaO 2.Aksu 3.Kanu 4.MarkoP 5.Pege 6.Joona

5.9. 9-pallo 

1.Pekka 2.Kanu  3.JukkaO 4.Tommi 5.Roni 6. Aku

12.9. 10-pallo

1.JukkaO 2.Kanu 3.Pekka 4.Teemu

26.9. 8-pallo klo 17.30

1.Jukka 2.Kanu  3.Aksu 4.Teemu

3.10, 9-pallo klo 17.30

1.Antti 2.MarkoP 3.Aksu 4.Kanu 5.Tommi 6.Roni 7.JukkaO

10.10. 8-pallo klo 17.30

1.Antti  2.Aksu 3. JukkaO 4.Kanu 5.Teemu 6.Pekka

17.10. 9-pallo klo 17.30

1.Antti 2.Aksu 3.Teemu 4.JukkaO 5.Rami 6.Kanu

24.10. Streitti klo 17.30

————————————————————————————————


Muita tuloksia 2018-19

10-Snooker turnaus 15.9.

1.Mika RT   2,Jori K  3,Jarmo J  4.Miika  A   5.-8.  Kanu, JukkaO, Kai P, Pasi I    9-11. Andre’, MarkoP, Sami I

Pohjanmaa open snooker 5.10. Top6

1. Miika 2.Jori  3.MarkoP  4.Kanu   5.Pasi P  6.JukkaO

10-snooker su 20.10. klo 12

1.


15.6. Snooker kesäcup 1/4 

1.Mika Hummelin   Jyväskylä  2. Toni Peltola  Jurva   loppottelu 3-2

3.Jori Koivuniemi Seinäjoki  4.Mika Rintatalo Kauhajoki

5.Jukka Ojala Seinäjoki  6.Pege Rintala Seinäjoki

7.Kai Peltola Jurva 8.Kanu Haanpää Seinäjoki

9.Marko Petäys Seinäjoki   

29.6.  2/4

1.Esa Oikarinen Jyväskylä 2.Miika Asunmaa Seinäjoki

3.Mika Hummeli 4.Marko Petäys

5.Jukka Ojala  6.Marko Hietakangas Seinäjoki

7.Pessi Lyyra Jyväskylä  8.Kanu Haanpää

13.7. 3/4

1.Miika  2,JukkaO  3.Kanu 4.MarkoP 5.Aksu

 3.8. 4/4 

1.Mika RT 2.Miika 3.Jori 4.Kanu 5.JukkaO 6.Markop

la 17.8. Lopputurnaus

1. Miika Asunmaa Seinäjoki  = 26
2. Mika Hummelin   Jyväskylä=16
3. Mika Rintatalo Kauhajoki =14
4. Jukka Ojala Seinäjoki  =14
5. Kanu Haanpää Seinäjoki =12
6. Marko Petäys Seinäjoki. =11
7.Toni Peltola  Jurva  =8
8. Kai Peltola Jurva = 1

Miika vs Kai               winner Kai

MikaH  vs Toni          winner Mika

MikaRT  vs Markop  winner Mika RT

Jukka  vs Kanu           winner Jukka

Kai  vs Jukka              winner Kai

MikaH  vs Mika RT    winner Mika H

LO Kai  vs Mika H    winner Mika H

PO Jukka vs  Mika RT  winner Mika RT

__________________________________________________________________

Pohjanmaan liigan turnaukset 2018-19   

 (katso pohjanmaan liiga säännöt ja tilastot liiga sivuilta)

8.9. 9-pallo Kurikan Moosen turnaus 

1.Anttu  H 2. Tomi I  lo 4-1 3.Janne H 4. Aksu  5. Joni 6.Kosa

22.9. 10-pallo turnaus Keidas

1.Riku H 2. Marko H lo 4-2  3. VeliMatti 4. Kanu 5.Aksu 6.Tommi L

6.10. 9-pallo turnaus Keidas

1.MarkoH 2,Aksu  lo 4-3   3.Jukka0  4.TommiL  5.Pege  6.Kanu

10.11. 8-pallo Keitaalla

1.Veli-Matti  2.MarkoH lo 4-3  3.Pege  4.Jukka0 5.Aksu  6.Kosa

17.11. 9-pallo Kurikan Pub yövuoro top 6

1.Tomi I 2.Pube M  lo 4-1  3. JanneH  4.Hannu 5.Jarmo V 6. MikaL

15.12. 9-pallo Kauhajoen Wanha Mestari  top 6

1.Teemu L 2.Marko Ha 3.Kosa  4.Janne L 5.Aksu  6.Henry A

 22.12. 10-pallo Keitaalla  top 6 

1.Pege 2.Aksu 3. Kosa  4.MarkoP  5.Ville V  6.Kanu

5.1. 9-pallo Moose  top 6 (13)

1.Tomi I  2. Hannu M 3. Joni L  4.KimiS 5. Anttu H  6.Aksu K

12.1. 9-pallo Wanha Mestari top 6

1.Pete L  2.Pege R  3. Teemu L 4. Jari K  5. Marko Ha  6.Antti R

26.1. 8-pallo Keitaalla top 6

1.MarkoH 2.JanneL 3.JukkaO 4. Kosa 5.Pege 6.Aksu

2.2. 9-pallo Pub Yövuoro top 6

1. Tomi I  2.Markku K 3.Pube M 4.Janne H 5.AksuK  6.Hannu

23.2. 10-pallo Keitaalla top 6

1. Pege 2. Veli-Matti 3. Aksu  4.Kosa  5.JukkaO  6.Roni

9.3. 9-pallo WanhaMestari

1.RamiH 2.SamiN 3.Aksu 4.Anna-Mari 5.Jussi H 6.Pete L

23.3. Keitaalla 8-pallo top 6

1. Marko H  2.Pube  3. Hannu 4. Jukkao  5.Joni  6. Marco

——————————————————————–.————–

snooker 14.10. top 8

1.Jarmo J 2.Miika A  3.Kai  4.Toni  5.Kosa 6.JukkaO  7.Jori  8. Kanu

Texas hold’em 3.11. top 4

1.Kalle(Jurva) 2.Sami(Laihia) 3.Petri(Jurva) 4.Kai(Jurva)

Shuffleboard 3.11.  top 4

1.Tommi  30- 19  2. Aksu 28- 14  3. Joni 4. Pekka

snooker 18.11. top  12

1.Mika 2.Jukka o  3.Jori  4.Topi 5.Tatu 6.Kosa 7.Toni 8.Miika 9.Joni

10.Kanu 11.Kai 12.Markop

snooker 26.12. top 6

1.Anttu H  2.Tomi I  3.Kosa  4.Kanu  5,TatuM  6.JoniL

snooker  6.1. top 6

1. Pasi N  2.Jarmo J  3.Kosa K  4.Kanu H 5.JukkaO  6.Adree

snooker su 3.2.top 10

1. Jori  2.Sami I  3.Henry  4.Miika  5. JukkaO  6.Mika  7.Janne  8.Kanu

9. MarkoP  10.Pasi

snooker la 2.3.  top 10

1.Mika R   2.Miika 3. Mika H  4.Pasi N  5.Toni  6.Jori   7.JukkaO   8.Kanu   9.Kai  10.Sami

snooker la 30.3. top 10

1. Mika H 2. Toni P 3.Kai P 4. Miika A  5.Jukka 0  6.Tatu M  7.Kosa  8.Marko P 9.Jori 10.Kanu

snooker la 13.4.

1. Jori 2.Pege 3. Marco’ 4.PekkaH 4.Aksu  6.JukkaO

snooker la 4.5.

1.Jori  2.Miika 3.Kari 4. Sami 5.JukkaO 6.Pasi 7.Kanu 8.MarkoP

snooker 25.5. 1.Miika 2.Toni 3.Rami 4.Kai 5.Aksu 6.JukkaO

9-pallo 25.5.  1.MarkoP 2.Veli-Matti 3.Jukkao 4.Pege 5.Aksu 6.Kosa

Tupla 1.MarkoP 2.JukkaO 3.Aksu

10-pallo yöturnaus 29.6.

1.Pessi L 2.Esa O 3. Marko H 4.Mika H 5.Marco L 6.JukkaO 7.Aksu 8.Kanu

——————————————————————

Keskiviikon viikkoturnaukset 2019 

9.1. 9-pallo   1.Pege 2.Kanu 3.Aksu 4.Pekka 5.Roni 6.Tommi

16.1. 10-pallo  1.Aksu 2.JukkaO 3.Kanu 4.Pekka 5.Teemu 6.Tommi

23.1. 8-pallo  1.JukkaO  2.Roni  3.Kosa 4. Pege  5.Aksu 6.Kanu

30.1. Streitti  1. Kanu  2.JukkaO 3. Roni 4.Teemu 5.Tommi 6.Pekka

6.2. One pockett 1.Aksu  2. Pekka 3.Teemu 4.Kanu 5.Tommi 6.Sami

13.2. 9-pallo 1. Jukka O  2.Aksu 3. Kosa 4.Kanu 5.Roni 6.Mika

20.2. 10-pallo  1. Kosa 2.JukkaO 3.Kanu 4.Roni 5. Teemu  6. Pekka

27.2. 8-pallo  1.kosa 2.roni 3.markop 4.teemu 5.kanu 6.jukkao

6.3. Amerikanka  1. Teemu 2. Aksu 2. Kanu  4.Pekka

27.3. 9-pallo  1. Aksu 2.Kosa 3.Jukka0 4.Pekka 5.Teemu 6.Roni

3.4, 9-pallo   1. PekkaH 2.MarkoP 3.Kanu 4.Teemu 5.Tommi 6.Jukka0

10.4. 9-pallo  1.Kosa  2.Jori  3.Roni  4.Aksu  5.Kanu  6.Pekka H

17.4. 8-pallo  1.JukkaO  2.Aksu  3.Pekka  4.Kanu

24.4. 9-pallo  1.Aksu  2.Jori  3.JukkaO  4.Teemu  5.MarkoP  6.Kanu          7.Roni  8.Ville S

1.5.  Viikkoturnaus FINAL  (kaikki vkoturneissa olleet) top 8

1. JukkaO 2.Aksu  3. JOri  4. Kanu  5.MarkoP  6.Pege 7.Teemu 8.Pekka

Pe turneet top 6:

18.1. 8-pallo; 1.Marko H 2.TommiL 3.MarkoP 4.Kanu 5.Aksu 6.Marco

1.2.  9-pallo; 1.Aksu 2.Kanu 3. Roni 4. MarkoP  5.JukkaO  6.Teemu

1.3. 10-pallo  1, JukkaO 2,Aksu 3. Kosa 4.MarkoP 5.Roni  6.Kanu



————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

VUOSI 2018 muut

Snooker 6.1.2018

Top 8
1.Tomi Immonen
2,Vesa
3.Anttu
4.Kosa

5.Jukka 0
6.MarkoP
7.Kanu
8.Tatu

Viikkoturnaus kevät 2018

Osanotto turnaukseen 5€, voittajalle heti 2€/pelaaja  ja lopputurnaukseen/pottiin(1€) joka pelataan toukokuussa. Siihen pääsee 4 parasta ‘pistemiestä’ suoraan ja 4 muuta paikkaa karsitaan.

Kaikki ‘karsija’  pelaavat tuplakaaviolla. Finaalit 8 parasta; 1- valitsee sitten 2 valitsee…(otteluparin hävinnyt aina putoaa. Korkeammalla oleva valitsee aina vastuksen) Kaikki matsit pelataan yleensä kahteen voittoon/erikseen sovitusti.

Pisteytys; 1=10pistettä…  2=8…  3=6… 4=4… 5&6=2, muille 1 piste osanotosta

top 4

1.3. 9-pallo  1.Teemu p  2.Pekka L  3. Aksu  4.Mika S

8.3. 10-pallo 1.MarkoH 2. Kosa 3.MikaS 3. Teemu

15.3. 8-pallo 1.Jukka O 2. MarkoP 3.Aksu 4. Kanu

22.3. Streitti 1.Kosa  2.JukkaO 2.Aksu  4.Teemu

29.3. 9-pallo  1. Teemu 2. Jukka  3.Aksu  4. MarkoP

5.4.  10-pallo 1. JukkaO 2.Teemu 3.Kosa 4. Kanu

12.4. 8-pallo 1.JukkaO 2.Aksu 3. Teemu  4. MarkoP

19.4. 9-pallo  1.Aksu 2.Mika 3. Kosa  4. JukkaO

26.4. 10-pallo 1.Aksu 2.MarkoP 3. Jukkao 4. Kanu

3.5. 9-pallo 1.Kanu 2. Kosa  3. Aksu 4.JukkaO

19.5. Karsinta 9-pallo klo 15  sij. 5- ja muut .  FINAL 10-pallo 4:n kärki ja 4 karsijaa klo n. 17

Tilanne 10/10

1. Aksu 63  2.Jukka O 61   3.Teemu 494.Kosa 38  5. MarkoP 34 , 6.Kanu 32  7.Mika S 19  8.MarkoH 10,  9.PekkaL 8,  10. Ville 2

Final 19.5.TOP 4   LO  Aksu-Jukka 2-3  3.Kosa 4.Juho


Snooker 3.3. 6/10

1. T. Immonen 2. Kari Lehdikko 3.Vesa H  4. Aksu  5. Jukka O  6. Tatu

Säbä 30.3.

Final  Keidas.vs Tommy’s  0-3 (2-5) (4-7) (2-5)  3 x 15min

Keidas team; Rami-Aksu-Pege-MarkoP-Jukka A

Snooker 7.4.

1. Jukka O  2.Kosa  3. Kanu  4. MarkoP

Snooker  28.4.

1.Miika A 2. Jukka O 3. Kanu 4. Aksu

10-pallo 12.5.

1.VeliMatti K 2.Pege 3. MarkoP 4.Kanu

Snooker kesäcup 19.5.

1.MarkoP 2. Kanu 3.Miika 4.Tatu

Snooker  kesäcup 22.6.

1.MarkoP  2.JukkaO 3. Pege 4.Aksu

Snooker kesäcup 14.7.

1.Jukka o 2.Kai P  3.Kosa 4.Toni  p

Snooker kesäcup 25.8.

1.Toni 2.Jukka O 3.Aksu  4.Kai 5.Jori 6.MarkoP 7.Mikko 8.Juho

9-pallo 25.8.  4/12

1.MarkoH  2,Marko P  3.Jukkao  4.Kosa

Loppuskaba kesäsnookerissa 15.9. 8/12

1.Toni 2.Kari L 3.Pege 4.Kai 5.Jori 6.Tomi I 7.Kanu 8. Mikko

———————————————————————————————-

VIIKKOTURNAUKSET syksy 2018 

pisteet; 5-4-3-2 ja muut 1

30.8. 9-pallo. 1. Pege 2. TommiP 3.PekkaL 4.JukkaO

6.9. 10-pallo  1.JukkaO 2.Aksu 3. Teemu 4.PekkaL 4.TommiP

13.9. 8-pallo 1. Kosa  2. JUkka O  3.Teemu 4.Aksu

20.9. 10-pallo 1.MarkoP 2.PekkaL 3.Pege 4.Aksu

27.9. 9-pallo 1.Teemu 2.Kosa 3.Kanu 4.JukkaO

4.10. Streitti  1.Jukka o  2.MarkoP 3. Kosa 4.PekkaL

11.10. Chigaco 1.Aksu 2.Kosa 3.Pekka 4.TommiP

18.10. 10-pallo 1.Kosa 2.Teemu 3.MarkoP 4.Jukka0

25.10.  9-pallo  1.JukkaO 2. PekkaL 3. Kanu 4.Teemu

1.11.   Turakka  1.Aksu 2. JukkaO  3.Pekka 4.Tommi

8.11.  8-pallo   1.Jukka O  2.Kosa 3. MarkoP 4.Joni H

15.11.  K8  1.Kanu 2.Aksu  3.Teemu  4.Kosa

to 29.11. klo 17  9-pallo karsinta(jos tarvii) ja 8-pallo loppuskaba

Kaikki joilla vähintään yksi turnaus takana pääsee mukaan, 6 parasta pistemiestä suoraan ja muut karsivat 2;sta paikasta 29.11.klo 17 alk.  Sitten 8-palloa pudotuspelinä, 1. valitsee ensin 5-karsijat, 2 sitten jne. Häviöstä tippuu-loppusijoitus alkusarjan perusteella.

Lopputilanne finaaliin:.  1. Jukkao 34  2.Aksu 32  3.Kosa 29  4.Pekka 23  5.Teemu 22  6.Kanu 17  7. MarkoP 16  8.TommiP 15  9.Pege 9 10. Joni 2 10.Mika S 1

Finaalien Top 4  1.Kanu 2. Teemu 3. Aksu 4.Pekka (Runkosarjan ykkönen Jukka O sairastui juuri ennen matseja) Välierät; Aksu-Teemu 2-3 ja Kanu-Pekka 3-1   Final; Teemu-Kanu 1-3

———————————————————————————————-


Yu-Gi-Oh WCQ:Regionals 28.4.2018

8/12 pelaajaa

  1. Jaakko P. 2. Olli-Matti O. 3. Kimi T. 4. Jarkko K. 5 Jere A. 6. Jussi K. 7. Teemu H. 8 Ville V.

Yu-Gi-Oh World Championship Celebration 4.8.2018

  1. Olli-Matti O. 1. Henri V. 3. Ville V. 4. Arttu K. 5. Jussi K. 6. Jarrko K. 7. Janne K. 8. Joonas K.

Yu-Gi-Oh Local Legend Duelist Series Qualifier 1.9.2018

8/12 pelaajaa

  1. Olli-Matti O. 2. Teemu H. 3. Jaakko P. 4. Sami R. 5. Juha L. 6. Jarkko K. 7. Toni N. 8. Sasu Y.

Yu-Gi-Oh WCQ: Regionals 8.12.2018

1. Lasse V. 2. Jaakko P. 3. Olli-Matti O. 4. Teemu H. 5. Patrik M. 6. Oskar S. 7. Kimi T. 8. Eero S.


Magic: the Gathering – Store Championship Dominaria 24.6.2018

  1. Olli-Matti O. 2. Pekka R. 3. Aleksi R. 4. Henri V. 5. Aku J. 6. Anna-Kaisa H. 7. Marko P. 8. Tony S.

Magic: the Gathering – Store Championship Core Set 2019 16.9.2018

8/10 pelaajaa

  1. Olli-Matti O. 2. Henri V. 3. Marko P. 4. Aleksi R. 5. Jussi K. 6. Anna-Kaisa H. 7. Matti S. 8. Tommi M.

Magic: the Gathering – Guilds of Ravnica Prerelease 29.9.2018

8/14 pelaajaa

  1. Henri V. 2. Aleksi R. 3. Pekka R. 4. Marko P. 5. Anna-Kaisa H. 6. Tommi M. 7. Miska K. 8. Eero S.

Magic: the Gathering – Guilds of Ravnica Prerelease 30.9.2018

8/10 pelaajaa

  1. Marko P. 2. Akseli K. 3. Aleksi R. 4. Henri V. 5. Jussi K. 6. Eero T. 7. Anna-Kaisa H. 8. Rami M.