Pohjanmaan liigat 2017-20

*** joka ke klo 17.30 poolin vkoturnaus, joka toinen vko 9-palloa –tulokset  tapahtumissa; turnaukset ** Nyt myös shuffleboard**
 LIIGAKAUSI 2019-20  (seuraa sivujamme-‘corona’ siirtoja voi tulla)

Pohjanmaan liiga ;   Peleinä Pool:  8/ 9/ 10-pallot

Pelit pelataan eteläpohjalaisissa bilispaikoissa.  Huom! Mikäli teillä on tarjota pelipöytä/iä ja  hyvä pelipaikka, tervetuloa mukaan! Ota yhteyttä ; sarjaa pelataan nyt 4;ssä  paikassa, yksin pelaten !

‘syyskierros (yleensä 9-pallo):

la 24.8.klo 16  Keidas Seinäjoki, la 7.9. klo 14 WanhaMestari Kauhajoki,

la 28.9. klo 14 Moose,Kurikka,  la 12.10. klo 16 Keidas Seinäjoki (8-pallo)

la 26.10. klo 15 Wanha Mestari ,Seinäjoki    9.11. Keidas(10-pallo) 

23.11. Wanha Mestari Kauhajoki, 7.12. Pub Moose Kurikka

‘kevätkierros:

28.12. Keidas (8-pallo)  25.1. Wanha Mestari, Kauhajoki(9-pallo) 

8.2. Keidas (10-pallo)  22.2. RataMestari (9), Kurikka

7.3. Wanha Mestari/PK, Seinäjoki (9) 21.3. Wanha Mestari, Kauhajoki (8)

Kaksi jää pitämättä-.kalenterimme  päivitetään, alla uusi jatko !

Lopputurnaus Keitaalla la 21.5.

klo 13  10-pallo Karsijat 8 (4 varalla) ja  klo 16 Finaalit (8)

————————————————————————–

pelaajatilasto syyskausi 5/8 & kevät 4/6

1. Antti Niskanen Lapua 0+10+(1)+10+10+6+(1)+10=46

+(8)+10+10+10+(8)+10=40  yht. pisteet 86

2. Aksu Koivusaari Kurikka 2+(1)+0+2+8+0+2+6 =20+(1)+6+(2)+4+10+6=46

3. Marko Petäys Seinäjoki 10+1+0+6+6+1+0+0=24+1+0+4+0+2= 31

4.’Pege Rintala Seinäjoki  4+4+0+2+0+2+0+0=12+2+2+8+0+6=30

——————————————————————————————————-

5. Pete Lampikoski Kauhajoki 0+8+0+0+0+0+8+0=16+0+8+0+0+0= 24

6. ‘Pube Mäenpää,Kurikka 0+0+8+0+0+1+0=9+0+0+0+8+0= 17

9. Jussi Hakola Kauhajoki 0+0+0+0+0+4+0+0=4+0+4+0+0+0+8= 16

11.’Kanu Haanpää Seinäjoki 1+0+0+1+4+1+0=7+1+0+2+0+4= 14

12. Hannu Mäkelä Kurikka 0+0+6+0+0+1+0+0=7 +0+0+0+6+0= 13

13.Marko Hietakangas Seinäjoki 6+0+0+4+0+0+0=10+1+0+0+0+2= 13

17. Jukka Ojala Seinäjoki 2+0+0+1+2+2+0+0=7+2+0+1+0+0= 10

20. Jari Joensuu Kurikka 0+1+0+0+0+0+0+4 =5+0+0+0+2 =7

Nämä kaksitoista täyttivät 3 turnauksen pykälän ja ovat finaaleissa!

8 pelaa sarjan, josta 4 jatkaa pudotuspeleihin runkosarjan 4 vastaan.

Seuravat kahden turnauksenn pelajat ovat varalla jos joku ns.kolmen turnauksen pelaaja ei tuu ! ilmoittautuminen edellisellä viikolla!

Voittopotissa on 234€ + om.  Jaetaan neljälle ! Osanotto maksu nyt 15€.

7. Tommi Loukasmäki Ilmajoki 8+0+0+8+0+0+0+0=16+0+0+0+0+0

8. ‘Henkka Aho Teuva   0+6+0+0+0+0+10+0=16+0+0+0+0+0

10. Jari Keskimäki, Seinäjoki 0+0+0+0+0+10+0=10+6+0+0+0+0

14. Veli-Matti Katajisto Ilmajoki 0+0+0+0+0+8+0+0=8+4+0+0+0+0

——————————————————————————————————-

muut mukana olleet  lopulliset sijat 17-46

15. Tomi Immonen Jalasjärvi 0+0+10+0+0+0+0+0=10+0+0+0+0+0

16. Miika Asunmaa Seinäjoki  0+0+0+0+0+0+0+0=0+10+0+0+0+0

18. Elina Kimpimäki Kurikka 0+0+0+0+0+0+0+8=8+0+0+0+0

19. Janne Lehtonen Teuva 0+2+0+0+0+0+6+0= 8+0+0+0+0

21. Kai Orava  Seinäjoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+0+0+0+6+0

22.’Kosa Koskela Seinäjoki 0+0+0+0+0+4+0+0=4+1+0+0+0

23. Joni Lahti  Kurikka 0+0+4+0+0 +0+0+0=4+0+0+0+0

24.Noora Vuolle Ilmajoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+0+0+0+4

25. Kaappoo Rinta-Laulaja Kurikka 0+1+0+0+0+0+0+2=3+0+0+0

26. Lasse Leppäniemi Teuva 0+1+0+0+0+0+2+0=3+0+0+0

27. Jarmo Värinen Kurikka 0+0+2+0+0+0+0+1=3+0+0+0

28. Annika Kandolin  Kurikka 0+0+2+0+0+0+0+0=2+0+0+0

29.Sami Haapakoski Kauhajoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+0+2+0

30.Mika Latvala, Kurikka  0+0+0+0+0+0=0 +0+0+2

31. Tomi Korpikoski Seinäjoki 0+0+0+0+2+0+0+0=2+0+0+0

32. Pasi Rantamäki Kurikka 0+0+0+0+0+0+0+2+0

33. Rami Metsälä Kauhajoki 0+2+0+0+0+0+0+0+0

34.  Teemu Latva Teuva 0+1+0+0+0+0+0+0

35. Saku Männistö  Ilmajoki  0+0+0+0+0+0+0+1

36. Ibis Mohammati Kauhajoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+0+1

37. Eetu Haanpää Kauhajoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+0+1

38. Niko Kimpimäki, Kurikka 0+0+1+0+0+0+0+0

39. Antti Värinen Kurikka 0+0+1+0+0+0+0+0

40. Jussi Luhtala Kurikka 0+0+1+0+0+0+0+0

41. Teemu Perälä Seinäjoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+0+0+0+1

42. Jussi Värinen Kurikka 0+0+1+0+0+0+0+0

43.Toni Ala-Rinta Seinäjoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+0+0+0+1

44. Andree Stenfors, Seinäjoki 0+0+0+0+0+1+0

45. Elias Hiltunen Seinäjoki 0+0+0+0+0+0+0+0=0+1

46. Ville Mäki Ylistaro 1+0+0+0+0+0+0+0

—————————————————————————————————–

pisteet 10-8-6-4-2-2 ja muut 1…..  

Hiukan typistetystä sarjasta johtuen muutoksia !

5  parasta  turneeta lasketaan /syyskausi ja /kevatkausi yhteen

16 parasta’ lopputurnaukseen (LT) mestaruudesta (sij.17-20 varalla)

Turnaustulokset löydät; Tapahtumat /tulokset 2019

Lopputurnaus Keitaalla ja Voittaja on Pohjanmaan liigan Mestari 2020!  (Osanotto runkosarjassa yleensä 10€, aina voittajalle 5€ ja loppupottiin 2€)

Palkintopottiin parhaille kerätään koko kauden ajan n.2€/pelaaja jokaisesta turnauksesta.   Esimerkiksi jos 16 turnausta+LT ja keskimäärin on 10-16 pelaajaa/turnaus +LT 16= se olis n.500€ lopputurnauspotissa yhteensä, josta voittajalle about puolet ! Halutessaan voi voittorahan/osan sijoittaa Tallinnan perinteiseen matkaan 1.-3.5. Tarkentuu maaliskuussa !

(2018-19 kaudella oli yleensä 8-14 pelajaa/turnaus, joita oli 14)

Huhtikuun 18pv. sitten jaetaan koko potti  4:lle Keitaan lopputurnauksessa !

Osanotto-oikeus lopputurnaukseen on 16 parhaalla; jos joku poissa niin 17 pääsee mukaan jne. 4 parasta pisteiden kerääjää suoraan 8;n joukkoon.     12 muuta pelaa muista neljästä paikasta. Sitten 1 vs valinta -2vs valinta jne.

Pelaaja on lopputurnauskelpoinen pelattuaan vähintään 3.ssä turnauksessa! Eli listan sijoitus 16 joukossa ei välttämättä riitä ! (Osanottomaksut siihen on porrastettu 10e-15e-20e)

Joka turnauksessa voittaja saa heti 5€/pelaaja potista palkinnoksi ja kakkonen saa pelipaikan lahjakortin , yleensä 15-20€ ‘olutpaikoissa’. Lisäksi arvotaan/annetaan  1-3 pelipaikan lahjakorttia harkinnan mukaan 🙂 Lahjakortit ostoarvoltaan 5-20€. Tavarapalkintojakin aina joskus  🙂

TULOKSET; tapahtumissa

—————————————————————————-

SNOOKER Pohjanmaaliiga 2019-20

Pelataan syksyllä ja keväällä kaksi turnausta Keitaalla. Mahdollisesti tämän ‘koevuoden’ jälkeen/aikana muuallakin jo  🙂

1/4 osanotto 20€, heti voittajalle 10€/pelaaja, 2:lle 3€/pel.  Ilmoittaudu la klo 11.45 mennessä ! 2€ menee  sarjan lopputurnaukseen keväälle!   *Galaxiessa ja Kössihallilla pelatuista ei pottiin ja  eri palkintojako

*Kahdelle  parhaalle suora jatko 8; n joukkoon ! Muut pelaavat muista 6:sta paikasta/ se potti jaetaan kahdelle ! Kaikki mukana olleet ja uudetkin  voivat osallistua-vaikka ei ole pisteitäkään.os.otto 15-25€,  jaetaan 70% lopputuloksien kolmelle parhaalle !

Turnauspäivät ; 5.10. ja 16.11. &  19.1*. ja 29.2. , lopputurnaus la 25.4.

Lopputilanne  4/4 ;  1. MikaRT 24    2. Miika A 20   3. JariK 12   4. ToniP 8      5. Jori K 8   6. PasiP 8  7. Jukka H   8. Tuomo S 6   9. MarkoP 6   10. Pasi I 6   10. Jukka RM 4   11. Jussi Y  4   12. Kai P  2   13. Karri LH  2    14. Kanu H 2   15. JukkaO  4  16. Tomi I 2

Lopputurnaus la 25.4. klo 12. Jatkossa on jo Mika ja Miika.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

näin aiemmin…

2018-19

SINGLE CHAMP; alkusarjan parhaat pisteet(3+3), +oikeus tiimisarjaan ja 6.4. ja sen pääpalkintoon  kun pelaajilla= 2 peliä min. kaudella 18-19

Seinäjoen, Kauhajoen, Ilmajoen ja Kurikan pelurit ja toki muutkin halukkaat mukaan liigaan !

Ilmoita tulosi olemalla jossain  turnauksessa mukana  !

Pelataan 7  turnausta syys- ja  7  kevätkaudella. (molemmista lasketaan pelaajalle 3 parasta mukaan*)

NYT SYYSKAUDELLA ; 8.9.Moosessa, 22.9,  6.10 , 10.11. ja 22.12. Keitaalla,  Yövuorossa 17.11. sekä Wanhassa mestarissa, Kauhajoella 15.12.

KEVÄTKAUDEN PELIAJAT;  la 5.1. Bar Moose Kurikka,  la 12.1. Wanha Mestari Kauhajoki , la 26.1.Keidas , la 2.2. Yövuoro pub Kurikka, la 23.2. Keidas,la 9.3. Wanha mestari,  la 23.3. Keidas

 La 6.4. Lopputurnaus Keitaalla(paripelinä). Palkintomatka Tallinnaan bilisturnaukseen . Lähtö su 21.4. klo 14 sjoki & -paluu 23.4. sjoki n. 01. Turnaus ma pääsiäispäivänä klo 11-n.19.

Turnauksissa osanotto yleensä 10e, josta voittopottiin 7€/pelaaja, heti turnauksen jälkeen jaettavaksi! (loppu menee palkintomatkoihin 🙂

Pelit pelataan aina yksin tuplakaaviolla!

Turnaukseen voi ottaa osaa, vaikkei lopputurnaukseen tule ! 

Lopputurnauksessa tulevan tiimisi kerätyt pisteet lasketaan yhteen kahden  osalta/turnaus (2 pelaajaa tiimissä) .  Turnauspisteet 10- 8- 6- 4- 2- 2  ja muille 1.  Pisteet määräävät pudotus-pelijärjestyksen lopputurnauksessa. Pelaajilla/tiimeillä sitten 10€/hlö lopputurnaus lisenssi, joka kokonaan palkintomatkoihin ; bussimatkat / laivamatkat/ruoka. Tallinnan keväturnaus on  pääsiäispäivänä ma 22.4. klo 11. Loput 4 matkaa sitten muille pelaajille omakustannushintaan  95€. Matkailuautoon otetaan 8. : kuskille jotain  🙂

Pelaajapisteet julkaistaan paikallislehdissäkin sekä Keitaan nettisivuilla !

Jatko näin;  Lopputurnaukseen pääsee valitsemalla parin, jotka pelaa 4-pelinä mestaruudesta huhtikuussa Keitaalla.(6.4.)  Pelaajatilaston 8 parasta valitsee ‘ensisijaisesti’ ja sen jälkeen muut.  Pelaajalla pitää olla useita turnauksia pelattuna kaudella, että voi pelata lopputurnauksessa ! Pareja voi tehdä/suunnitella jo la 9.3. turnauksen jälkeen jos pelaajien 4 turnauksen kiintiö yhteensä täyttyy ja toinen pelaajista on silloin 8;n joukossa. Kaikki pelaajat pääsee mukaan lopputurnaukseen, kunhan on liigassa pelannut kausilla vähintään 2 turnausta yhteensä.

Paras pari saa Tallinnaan matkan bilisturnaukseen ! Myös pelaajatilastosta  pääsee mukaan.(jos voittajatiimis/ei lähde niin seuraava )

Tässä 2018-19 kauden sääntöjä-oikeus muutoksiin pidätetään !  Parit lopputurnaukseen – pitää täyttää ilmoitetut ehdot !

  • * pelaajan 3 parasta tulosta lasketaan maksimissaan /kausi , siis syys ja kevät.
  • * jos pelaajalle ei tule molemmista kausista yhteensä kolmea  turnausta – voidaan laskea  yksi turnaus lisää  toiselta kaudelta neljänneksi (jos sellanen on) !
  • lopputurnauspaikka itse sovitun parin kanssa, min. 4 peliä liigassa

Pelaajat kausi1/kausi2   Lopullinen pelaajatilasto  (23.3.2019)

( syyskaudella & kevätkaudella molemmissa  7 pelattua turnausta  -joista 3 parhaan pisteet laskettu yhteen  )

1. Marko Hietakangas Seinäjoki 26/20   2.Toni Immonen Jalasjärvi 18 /20   

3.’ Pege Rintala Seinäjoki 18/20 4. ‘Aksu Koivusaari Kurikka 20/14 

5.  VeliMatti Katajisto Ilmajoki 16/9  6.  ‘Pube Mäenpää Kurikka 8/15

7. ‘Kosa Koskela Seinäjoki 14/9    8.Hannu Mäkelä Kurikka 4 /16 

 9.   Jukka Ojala Seinäjoki 9/10   10. Janne Hakala Kurikka 12/5  

 11. Teemu Latva Teuva 10/6     12. Pete Lampikoski Kauhajoki 0/12 

13. Janne Lehtonen Teuva 4/8  14. Anttu Hurnanen Kurikka 10 /2 

15.‘Kanu Haanpää Seinäjoki 8/4   16. Joni Lahti Kurikka 2 /9 

17. Riku Hietala Ylivieska 10/0   18. Sami Nurminen Ylöjärvi  0/10  

19. Marko Hasunen Lapua 8/2    20. Rami Hietaharju Teuva  0/8

21. Markku Kasari Kurikka 0/8  22.Tommi Louesmäki Ilmajoki 7 /1  

23. Kimi Salotuisku Kurikka 1/4   24. Marko Petäys Seinäjoki 4/1  

25.Anne-Mari Kaukola Seinäjoki 0/4  26. Jari Koskela Kauhajoki  0/4    

27. Kari Rinta-Laulaja Kurikka 2/2   28. Roni Isohella Seinäjoki 0/3   

29. Henry Aho Teuva   2/1   30. Annika Kandolin Kurikka 0/3

31. Jarmo Värinen Kurikka 2/0   32.Jussi  Hakola Kauhajoki 0/2

33. Mika Latvala Kurikka 2/0  34. Ville Väli-Torala Seinäjoki 2/0 

35.  Taina Perä Kurikka  0/2  36: Marco Luomaluhta Seinäjoki 0/ 2

37 Antti Rainio Kauhajoki 0/2  38. Jari  Joensuu Kurikka 1 /0   

39.Eero Takala Seinäjoki 1/0   40.Jussi  Kotiranta Kurikka  1 /0 

41.Timo Viita Seinäjoki 1/0    42. Ville Mäki Ylistaro 1/0   

43. Topi Markkila Kurikka 0/1   44. Jari Tuomisto Nurmo 1/0   

45. Kajo Sainomaa Seinäjoki   0/1  46. Harri Perälä  Lapua 0/1

Liigan singlen voitti Marko Hietakangas Seinäjoki

Pariturnauksen voitti ; Kosa k/Roni I

2.Aksu/Pege 3.Markop/Mika 4. JukkaO/Kanu

_____________________________________________________________________

Tämä allaoleva on vanhaa systeemiä-nyt siis kokeilemme uutta yläpuolella olevaa !


     

Yleistietoa turnauksista ja tulevasta 

  • Sarjassa pelataan ottelussa 8-palloa sekä 9-/10-palloa kolmeen voittoon.
  • Mahdollinen 5. ottelu on nelinpeli
  • Pelimuodot/pöydät kotijoukkue valitsee: 2 lajia, aina kuitenkin 8-palloa alkuun.
  • Yksittäiset pelit kolmeen voittoon (eli paras viidestä)
  • samaa vastustajaa vastaa ei kahta kertaa samassa ottelussa!
  • kahden pelatun ottelun jälkeen kotijoukkue ‘määrää’ kuka pelaa kolmannen ja sitten neljännen.
  • samassa pelimuodossa aina eri pelaajat(eli voi hyödyntää kolmatta/neljättä pelaajaakin)
  • 6 parasta joukkuetta edelliseltä kaudelta pitää paikkansa, lisäksi otetaan 2-4 uutta tiimiä.         (Jos joukkueen pelaajat vaihtuivat, sopivat he keskenään kumpi saa sarjapaikan)
  • Sarjamaksu  on 50 € (pelipaikka/pelaajat maksavat ilmoittautuessa),  sekä 20 € /pelaaja (lisenssi) ensimmäisen oman pelin jälkeen.
  • Kotijoukkue maksaa pöytämaksut tai voi sopia pelipaikan kanssa, joka monesti maksaa pelit.
  • Jos joukkueesi pelaa kotipelit Keitaalla tarjous on koko otteluhinta 5 € (kesti se tunnin tai kaksi)
  • Keitaalla ei ole alkoholimyyntiä! Myynnissä muita juomia ja naposteltavaa.

     Sarjassa jaettavat palkinnot 2018 

Pelaajatilaston paras saa bilismatkan Tallinnaan turnaukseen huhtikuussa. (min. 5 pelattua peliä) Täydennämme ‘pelaajatilastosta’ auton täyteen omakustannushintaan . Palkinnot ovat aina hlökohtaisia.


Muutamia pääpointteja:

  • Joukkue voi pelata kaikki pelit kahdella pelaajalla, mutta ottelussa voi käyttää myös kolmatta pelaajaa, vaikka 9-pallon erikoismiestä yhdessä pelissä tai estyneen tilalla. Joukkueessa voi esiintyä 4 pelaajaa kauden aikana, Suosittelemme 3 henkeä tiimiin – näin on yksi varallakin tai jokaiselle peli ja sitten jollekin toinen, jos sellainen tulee. (Pelaajalla otteluissa ‘lisenssi’ 20 €). Kaksi runkosarjan peliä minimi/pelaaja edellyttää jatkopeleihin pääsyä.
  • Pelit pelataan pääsääntöisesti lauantaisin klo 12-20 välillä, sovittaessa su klo 13-18.
  • Käytössä kolmen varoituksen systeemi. Jos kolme varoitusta tulee, vähennetään piste sarjataulukosta/sakko.  Mikäli varoituksia tulee lisää, tuomaristo päättää jatkosta.
  • Varoituksia tulee mm. siitä, jos ilmoittaa liian myöhään ottelun siirron (2 vrk ennen on ok,    muttei suositeltavissa). Pelimaksuja jäänyt maksamatta. Ruksit tiimin perässä kertovat  varoitusten voimassaolon.
  • ‘Säälipleiarit pelataan runkosarjan 3vs 6 ja 4 vs 5. Voittajat vastaan 1 ja 2. Loppuottelu pelataan viiteen voittoon. Eli jopa 9 ottelua on mahdollista, tällöin 9. peli on nelinpeli. Paremmin sijoittunut määrää pelipöydät, pelilajit ja peliparien järjestyksen.(pronssia välierät  hävinneille)
  • Runkosarjan järjestys saatujen pisteiden perusteella. Jos pisteeet tasan; pelattujen pelien erotus, jos sekin sama pelattujen pelien erotuksen suhde, Sitten arpa.
  • Runkosarjassa ykköseksi tullut valitsee vastustajan ‘säälipleiareista’ jatkoon päässeistä
  • Sarjamaksujen ja ottelumaksujen pitää olla ajan tasalla, tällöin joukkue voi saada palkintoja/pääsee pudotuspeleihin. Joukkueella pitää olla yhteyshenkilö, jonka voi tavoittaa puhelimella tai muulla pikaviestimellä nopeastikin.

          Kysy sähköpostitse tai puhelimella lisätietoa.

 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 Pohjanmaaliiga 2018  on pelattu;
1.Moosen Jannen tiimi 2. YV-Vesan tiimi 3. Keidas 
3. Moosen Kimitiimi . Loppuottelu Keitaalla 24.3. tulos 5-3
Palkintomatka Tallinnan turnaukseen 2.4.
Tuloksia siletä 4/16; 1.Mort L  2.Anttu H 3.Philip T 4.Remo M

Pohjanmaan biljardiliigan tulostaulukot 2017-18

Päivämäärä Sijainti Osallistujat Tulos
23.9.2017 Keidas Keidas – MaTo 3-2 (12-9)
7.10.2017 Moose Moosen Kimitiimi – Jannen tiimi 3-0 (9-5)
7.10.2017 Moose Jannen tiimi – YV-Vesan tiimi 0-3 (0-9)
7.10.2017 Moose Moosen Kimitiimi – YV-Vesan tiimi 0-3(2-9)
28.10.2017 Keidas MPTeam – Moosen Kimitiimi 0-3(4-9)
28.10.2017 Keidas MaTo – Moosen Kimitiimi 3-2(11-6)
28.10.2017 Keidas MaTo – YV-Vesan tiimi 2-3(8-12)
28.10.2017 Keidas MPTeam – YV-Vesan tiimi 1-3(6-10)
4.11.2017 Yövuoro YV-Vesan tiimi – Kosan suojatit 3-1 (10-4)
18.11.2017 Keidas Kosan suojatit – Keidas 3-2 (9-7)
18.11.2017 Keidas Keidas – Jannen tiimi 3-0 (9-1)
18.11.2017 Keidas Kosan suojatit – Jannen tiimi 3-0 (9-3)
25.11.2017 Keidas MPTeam – Kosan suojatit 0-3(4-9)
2.12.2017 Moose Jannen tiimi – Keidas 3-0(9-2)
2.12.2017 Moose Jannen tiimi – Moosen Kimitiimi 3-0 (9-2)
2.12.2017 Moose Moosen Kimitiimi – Keidas 3-0(9-2)
9.12.2017 Keidas Kosan suojatit – MaTo 0-3(4-9)
9.12.2017 Keidas MPTeam – MaTo 0-3(2-9)
13.1.2018 Yövuoro YV-Vesan tiimi – MaTo 2-3(8-9)
13.1.2018 Yövuoro YV-Vesan tiimi – MPTeam 3-0(9-1)
27.1.2018 Moose Moosen Kimitiimi – MaTo 3-1(9-7)
27.1.2018 Moose Jannen tiimi – MaTo 3-2(13-7)
27.1.2018 Moose Moosen Kimitiimi – MPTeam 3-0(9-3)
27.1.2018 Moose Jannen tiimi – MPTeam 3-0(9-6)
3.2.2018 Keidas MPTeam – Keidas 1-3 (2-9)
3.2.2018 Keidas Keidas – Kosan suojatit 3-1 (11-6)
3.2.2018 Keidas Keidas – YV-Vesan tiimi 1-3(7-10)
3.2.2018 Keidas Kosan suojatit – YV-Vesan tiimi 0-3(3-9)
10.2.2018 Yövuoro YV-Vesan tiimi – Jannen tiimi 3-2(11-9)
10.2.2018 Yövuoro YV-Vesan tiimi – Moosen Kimitiimi 3-1(9-6)
10.2.2018 Yövuoro Jannen tiimi – Kosan suojatit 3-1(11-6)
10.2.2018 Yövuoro YV-Vesan tiimi – Keidas 3-1(10-7)
10.2.2018 Moose Moosen Kimitiimi – Kosan suojatit 3-0(9-4)
24.2.2018 Keidas MPTeam – Jannen tiimi 1-3(7-9)
24.2.2018 Keidas MaTo – Jannen tiimi 2-3(9-12)
24.2.2018 Keidas MaTo – Kosan suojatit 3-1 (9-6)
3.3.2018 Keidas Kosan suojatit – MPTeam 3-1(9-7)
3.3.2018 Keidas Keidas – Moosen Kimitiimi 3-2(13-10)
3.3.2018 Keidas MaTo – Keidas 0-3(3-9)
3.3.2018 Keidas Kosan suojatit – Moosen Kimitiimi 3-2 (11-7)
3.3.2018 Keidas MPTeam – Keidas 1-3 (4-11)
3.3.2018 Keidas MaTo – MPTeam 3-0(9-3)
17.3.2018 Keidas 3/ Keidas – 6/ Kosan suojatit 3-0 (9-3)
10.3.2018 Keidas 4/ MaTo – 5/ Jannen tiimi 2-3 (6-12)
24.3.2018 Moose Välierä – Moosen Kimitiimi – Jannen tiimi 1-3
24.3.2018 Keidas Välierä – Keidas – YV-Vesan tiimi 0-3
24.3.2018 Keidas Pohjanmaan liigan finaali 2018 –

Jannen tiimi – YV-Vesan tiimi

5-3

Pelaajatilasto:

Nimi Tiimi Voitot- Häviöt Pelit Pisteet Voitto %
Anttu Hurnanen Jannen tiimi 12-1 36-11 24 77
Vesa Hirvelä YV-Vesan tiimi 13-3 43-20 26 68
Tomi Immonen YV-Vesan tiimi 11-5 38-21 22 64
Jukka Ojala Kosan suojatit 3-1 9-5 6 64
‘Pube’ Mäenpää YV-Vesan tiimi 9-3 30-18 18 63
Kari Lehdikko Keidas 4-1 14-9 8 61
Joni Viitamäki Moosen Kimitiimi 7-2 21-17 14 55
Wesku Mella Moosen Kimitiimi 6-4 23-19 12 55
Tommi Louesmäki MaTo 14-9 50-42 28 54
Mikko Skants Keidas 10-10 43-36 20 54
Marko Hietakangas MaTo 11-10 42-41 22 51
Aksu Koivusaari Keidas 6-7 23-22 12 51
Jukka Tuomaala Keidas 3-4 15-15 6 50
‘Pege’ Rintala Kosan suojatit 8-11 36-41 16 47
Mika Hummeli MPTeam 1-2 6-7 2 46
Kimi Salotuisku Moosen Kimitiimi 6-5 19-22 12 46
Topi Markkila Jannen tiimi 8-10 32-41 16 44
Joni Lahti Moosen Kimitiimi 4-4 13-18 8 42
‘Kanu’ Haanpää MPTeam 3-6 18-25 6 42
‘Kosa’ Koskela Kosan suojatit 7-13 33-47 12 41
Janne Hakala Jannen tiimi 1-9 14-29 2 33
Jukka Harjula MPTeam 0-7 10-21 0 32
Marko Petäys MPTeam 0-17 16-49 0 25

Sarjataulukko:

Joukkue Voitot – Häviöt Pisteet Pelit
YV-Vesan tiimi 11-1 32 42-15
Moosen Kimitiimi 6-6 21 25-19
Keidas 7-5 20 25-21
MaTo 6-6 20 27-23
Jannen tiimi 7-5 20 23-21
Kosan suojatit 5-7 13 19-26
MPTeam 0-12 0 5-34